Ogłoszenia z 27 września – XXVI niedziela zwykła

XXVI niedziela zwykła, Rok A
27. 09. 2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj 26 niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałekwspomnienie św. Wacława
  • we wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • w środę – wspomnienie św. Hieronima. A o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Jest to I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w j. polskim od godz. 18.00. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji i w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań. Msza św. o godz. 19.00
  • w sobotę – I sobota miesiąca. Jak w każdą sobotę niedzielna Msza św. w j. polskim o godz. 19.30 a bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Poprzez modlitwę różańcową pragniemy wynagradzać Maryi, odpowiadając na wezwanie, które skierowała do nas w Fatimie. Gromadźmy się jak najliczniej na Mszy św. i nabożeństwie. Maryja czeka na każdego z nas. Serdecznie zapraszamy w sobotę na 19.30.
  • w niedzielęMsze św. w j. polskim o godz. 8.30 i 12.00 w klasztorze Marias Minde oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła. Msza św. również w Voss o godz. 11.00.

3. Władze Bergen zniosły ograniczenie w publicznych miejscach do 50 osób. Teraz na Mszy św. w kościele św. Pawła może być 90 osób, a w klasztorze Marias Minde pozostaje 35 osób!! Jednak nadal jest koniecznym i niezbędnym jest elektroniczna rejestracja przez naszą stronę. Dlatego bardzo prosimy o rejestracje on-line.  W miesiącu październiku pozostajemy jeszcze przy Mszy św. o godz. 8.30 rano w klasztorze Marias Minde.

Rejestracja na Msze św. od czwartku rano. Prosimy również, żeby Ci którzy się zarejestrowali nie mogą przyjść, aby niezwłocznie poinformowali telefonicznie.

Prosimy również o przestrzeganie pozostałych przepisów ograniczających rozszerzanie się epidemii (Smittever regler). Dziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.

4. We czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, który jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej 20 minut przed każdą niedzielną Mszą św., zarówno w klasztorze o 8.30, 12.00 jak i w kościele w centrum o 15.00 i 19.30. Prosimy, aby gromadząc się 20 minut przed Mszą rozpocząć modlitwę różańcową, a zwłaszcza o to prosimy członków róż różańcowych.

Zatroszczmy się o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

Cieszymy się, że w naszej wspólnocie powstało już 6 róż Żywego Różańca. Nadal zachęcamy do uzupełnienia 7 róży św. Józefa. Zachęcamy zwłaszcza mężczyzn oraz tych, którzy jeszcze nie należą do żadnej róży. Swą chęć przynależenia można zgłosić po każdej Mszy św. lub telefonicznie. Więcej informacji o róży na stronie parafii w zakładce: grupy/róże różańcowe.

Przypominamy wszystkim członkom Róż różańcowych o odmawianie kolejnej tajemnicy z dniem 1 października. Intencja na miesiąc październik na naszej stronie.

W przyszłą niedzielę będą na stoliku poświęcone drewniane różańce oraz rozważania różańcowe. Nie wyznaczamy ceny, prosimy o dobrowolne ofiary, które pozwolą na zakup nowych różańców i innych potrzebnych dla naszej grupy rzeczy.

5. Dziękujemy bardzo serdecznie p. Mariuszowi za wykonanie specjalnego uchwytu mocującego Paschał w nowym stojaku. Bóg zapłać.

6. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576

7. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia 😊