Ogłoszenia z 4 października 2020 r. – XXVII niedziela zwykła

XXVII niedziela zwykła
04. 10. 2020 r

1. Przeżywamy dzisiaj 27 niedzielę zwykłą w ciągu roku. W naszej wspólnocie świętujemy liturgiczne wspomnienie  św. Faustyny. Cieszymy się obecnością  relikwii św. s. Faustyny w naszym kościele. Przypominamy i zachęcamy do wpisywania intencji do Księgi próśb i podziękowań. We wszystkich tych intencjach modlimy się w każdy piątek w czasie adoracji (I piątek – od 18.00 do 19.00, II, III, IV piątek od 19.30 do 20.15).

Również zachęcamy do zapisywania się na przyjęcie obrazu Jezusa Miłosiernego; zarówno rodziny, jak i osoby indywidualne. Można to uczynić po Mszy Świętej w zakrystii lub telefonicznie.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałekwspomnienie św. Faustyny, które my dzisiaj świętujemy
  • w środę – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Siostry Misjonarki Miłości przeżywają w tym dniu 70 rocznicę powstawania Zgromadzenia. Siostry zapraszają w tym dniu od godz. 9.00 do 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w klasztorze Marias Minde. O godz. 9.00 Msza św j. norweskim

O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików

  • w sobotę – o godz. 16.00 Msza św. i katecheza w klasztorze Marias Minde. O godz. 19.30 Msza św. niedzielna w j. polskim w kościele św. Pawła. Również Msza św. w Norheimsund o godz. 17.00.
  • w niedzielę – Msze św. w j. polskim o godz. 8.30 i 12.00 w klasztorze Marias Minde oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.

3. Pamiętajmy o rejestracji on-line naszego uczestnictwa we Mszy św. Rejestracja na Msze św. od czwartku rano. Dziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej 20 minut przed każdą niedzielną Mszą św., zarówno w klasztorze o 8.30, 12.00 jak i w kościele w centrum o 15.00 i 19.30. Prosimy, aby gromadząc się 20 minut przed Mszą rozpocząć modlitwę różańcową, a zwłaszcza o to prosimy członków róż różańcowych. Zatroszczmy się o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

Na stoliku przed ołtarzem są poświęcone drewniane różańce, dziesiątki różańca oraz rozważania różańcowe. Nie wyznaczamy ceny, prosimy o dobrowolne ofiary, które pozwolą na zakup nowych różańców i innych potrzebnych dla naszej grupy dewocjonalii.

5. Pragniemy ponowić nasze zaproszenie do wszystkich chłopców i dziewcząt, zwłaszcza tych, którzy przyjęli I Komunię św. w tym roku, aby dołączyli do grona ministrantów. Wystarczy przyjść do zakrystii przed lub po Mszy św. aby otrzymać szczegółowe informacje.

6. Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, zwanej „Wypominkami”.  Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić od 1 do 8 listopada. Prosimy o czytelne pismo. Ofiary składane przy tej okazji są dobrowolne. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii po Mszach u księży. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Szczegółowe informacje o odpustach oraz godzinach modlitwy różańcowej za zmarłych na folderach na stolikach oraz na naszej stronie. Za zmarłych wypominanych zostanie odprawiona Msza św. 2 listopada o godz. 17.30 w kościele św. Pawła w centrum. ZOBACZ TUTAJ

7. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576

8. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia 😊