Ogłoszenia parafialne z 16.08.2020 – XX niedziela zwykła

XX niedziela zwykła
16. 08. 2020 r.

  1. Przeżywamy liturgiczną Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Witamy i pozdrawiamy wszystkich, którzy przybyli do swoich bliskich oraz wszystkich, którzy powrócili do Bergen po wakacyjnej przerwie.
  2. W minioną niedzielę na pomoc dla Bejrutu zebraliśmy 21 939 kr. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
  3. W najbliższym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka;

w środę – O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików;

w czwartek – wspomnienie św. Bernarda Opata;

w piątek – wspomnienie św. Piusa X Papieża;

w sobotę – wspomnienie NMP Królowej – w tym dniu o godz. 16.00 w Klasztorze Marias Minde, Msza święta i katecheza dla rodziców i dzieci, które 6 września przyjmą Pierwszą Komunię Świętą (konieczność rejestracji). Msza św. w j. polskim o godz. 19.30 w kościele św. Pawła w centrum;

w niedzielę – Msze św. w j. polskim: o godz.: 12.00 w klasztorze Marias Minde i o godz.: 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła w centrum.

  1. W związku ze wzrostem liczby zakażeń przypominamy i prosimy o dokonywanie rejestracji, najlepiej on-line. Rejestracja od czwartku rano do soboty do godz. 12.00. KLIKNIJ TUTAJ. Konieczność zachowania przepisów zezwala, aby w kościele w centrum było 90 osób, a w Klasztorze Marias Minde tylko 35 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.
  2. Przypominamy również o zapisywaniu dzieci i młodzieży na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania. Linki do zapisów i szczegółowe informacje są umieszczone na naszej stronie.
  3. Już dziś informujemy, że spotkanie rodziców dzieci, które rozpoczynają drugi rok przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej będzie w niedzielę 30 sierpnia po mszy św. o godz. 15.00; natomiast spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania będzie 6 września o godz. 13.30. Obydwa spotkania odbędą się w Audytorium szkoły św. Pawła.
  4. Kurs katechezy dobrego Pasterza dla dorosłych rozpoczyna się we wtorek 25 sierpnia. Zgłoszenia w biurze parafialnym lub na stronie internetowej parafii.
  5. W sobotę 12 września zapraszamy na Pielgrzymkę do Kościoła Świętego Krzyża w Fana. Wyjście z naszego kościoła o godz. 10.45. Procesja ze stacji w Stend o 15.20, Msza Święta w Fana o 16.00.
  6. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576
  7. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia!