Ogłoszenia parafialne z 5 stycznia 2020 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego
05. 01. 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwyczajowo zwaną Świętem Trzech Króli. Jak co roku możemy zabrać naklejki na drzwi naszych domów i mieszkań z napisem C+M+B 2020 co się tłumaczy: Christus mansionem benedicat czyli Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2020 r. Ofiary za naklejki (20 kr.) oraz ofiary na tace w całości przeznaczone są na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

Dziękujemy naszemu Zespołowi za wspólne kolędowanie w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Bóg zapłać.

Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Intencje na dany miesiąc są też zamieszczane na naszej stronie. zobacz tutaj . Intencje na cały rok zobacz tutaj

Z racji jeszcze czasu świątecznego po Mszy św. o godz. 15.00 nie będzie kawy i ciasta. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na kawę i ciasto do krypty.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą my dzisiaj świętujemy.
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę –  Msza św. z niedzieli w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Norheimsund o godz. 17.00.
  • w przyszłą niedzielę niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Ale zgodnie z naszą Polską tradycją śpiewamy kolędy i mamy wystrój świąteczny do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).

Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum. Ponadto w centrum Msze święte w j. norweskim o godz. 9.00 i 11.00 oraz w j. angielskim o godz. 18.00.

3. W zakrystii do nabycia nasze parafialne kalendarze.

4. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz  dobrego i spokojnego tygodnia :).