Ogłoszenia parafialne z XXIII niedzieli zwykłej – 06.09.2020

XXIII niedziela zwykła
06. 09. 2020 r.

 

1. Przeżywamy dzisiaj 23 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Szczególną naszą modlitwa chcemy objąć dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do spowiedzi św. a dzisiaj podczas Mszy o 15.00 i 16.30 po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – o godz. 11.00 uroczysta Msza św. w naszym kościele w związku w 850 rocznicą przeniesienia relikwii św. Sunniwy z Selja do Bergen. Więcej informacji na stronie internetowej i w broszurach z tyłu kościoła.

Natomiast o godz. 17.00 Msza św. dziękczynna dla dzieci które przyjęły dzisiaj I Komunię św. i ich rodziców

  • we wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w środę – o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę – Pielgrzymka z naszego kościoła do kościoła św. Krzyża na Fanie. Msza św. niedzielna w j. polskim w kościele św. Pawła o godz. 19.30. Msza św. niedzielna również w Norheimsund o godz. 17.00.
  • w niedzielęMsze św. w j. polskim o godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła. Dodatkowa Msza św. w klasztorze Marias Minde również  o 8.30 oraz 13.15.

3. Przypominamy o konieczności dalszej rejestracji, najlepiej on-line. Jest to wymóg który musimy spełniać z racji istniejącej sytuacji pandemicznej, a rejestrując się przez naszą stronę widzimy czy są wolne miejsca na daną Msze, w związku z dalszymi ograniczeniami (klasztor Marias Minde – 35 osób, kościół św. Pawła – 90 osób). Rejestracja od czwartku rano. Dziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.

4. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w sobotę 12 i 19 września na Mszach św. o 10.00, 12.00, 14.00. Młodzież i rodzice otrzymali e-maila z wszystkimi informacjami. Gdyby ktoś nie otrzymał to prosimy o kontakt.

Przypominamy, że spowiedź dla młodzieży bierzmowanej podczas wyznaczonej próby. Wtedy również  też ze spowiedzi mogą skorzystać rodzice i rodzina bierzmowanych. Spowiedź będzie w j. polskim.

5. W sobotę zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania z naszego kościoła do kościoła św. Krzyża na Fanie. Wyruszamy z naszego kościoła o 10.45. Można też udać się tam we własnym zakresie. Można np. dołączyć z Laguny (tj.4 km), o godz. 14.15. ze skrzyżowania za parkingiem do sklepu Jula (dawniej Skeidar) lub z dawnej stacji  kolei Osbane w Stend- z stamtąd pójdziemy o 15.20 w procesji do kościoła na Fanie (tj. 1 km), gdzie Msza Święta będzie o godz. 16.00. Szczegółowy plan na stronie.

Zachęcamy osoby, które chciałby się włączyć też w śpiew, modlitwę, w j. polskim w czasie pielgrzymki i prosimy aby teraz podejść do zakrystii.

Jeszcze raz gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania, bez względu na pogodę 😉

Ważne!. Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w Mszy św. w kościele na Fanie muszą zarejestrować swoje uczestnictwo przez stronę katolsk.no – link zamieszczony na stronie www.billett.katolsk.no. Ograniczenie w kościele na Fanie jest do 120 osób. Rejestracja nie dotyczy samego pielgrzymowania, a jedynie uczestnictwa we Mszy św. wewnątrz kościoła.

6. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576

7. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia 😊