Ogłoszenia z 16 lutego 2020r.

6 niedziela zwykła A
16.02.2020 r.

 1. Po Mszy św. nie będzie kawy i ciasta ponieważ w tym czasie o możliwość korzystania z krypty poprosiła nas grupa litewska. Ale zapraszamy za tydzień, a zapowiada się „tłusta niedziela”.
 1. W tym tygodniu:
 • we wtorek – Forum Katolickie zaprasza  na kolejny wykład. Maria Elizabeth Fongen z Diecezjalnego Ośrodka Pastoralnego będzie mówiła o proponowanych  w 2019r zmianach w Ustawie dot. biotechnologii i stanowisku naszej diecezji w tej sprawie. Pokój nauczycielski, godz. 19.45. wstęp 30 kr.
 • we środę – o godz. 00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • w piątek – na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła
 • w sobotę – liturgiczne święto, Katedry św. Piotra. Zapraszamy na polonijną zabawę ostatkową, od godz. 18.00. Jest jeszcze możliwość zapisania się u Pani Justyny – numer telefonu w ogłoszeniach +47 46592160. Zapraszamy wszystkich, również rodziców z dziećmi.
 • w przyszłą niedzielę Msze św. w j. polskim będą: w klasztorze Marias Minde o godz. 00 oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.  Po Mszy św. o godz. 15.00, zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Już dziś zapraszamy na wielkopostne rekolekcje, które rozpoczną się w I niedzielę W. Postu czyli w niedzielę za dwa tygodnie, a zakończą się w środę. Poprowadzi je rekolekcjonista ks. Piotr Dydo – Rożniecki, misjonarz pracujący w Kazachstanie. Już dziś zaplanujmy swój czas, abyśmy mogli wziąć udział w rekolekcjach. Plan rekolekcji na stolikach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie.
 1. Spotkanie scholki dziecięcej będzie miało miejsce w niedzielę 1 marca o godz. 13.30, w salce obok Marias Minde.
 2. W czasie Wielkiego Postu będzie w naszej parafii organizowana katechizacja przedmałżeńska czyli tzw. kurs przedmałżeński, zarówno w j. polskim jak i w j. norweskim. Katecheza w j. polskim rozpoczyna się 27 lutego o godz. 19.30 i będą miały miejsce w audytorium szkoły św. Pawła. Natomiast katecheza przedmałżeńska w j. norweskim rozpoczyna się 2 marca o godz. 18.30 w pokoju nauczycielskim szkoły św. Pawła. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się po Mszy świętej w zakrystii. Więcej informacji na stronie internetowej.
 3. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w  Wielkopostnym Pielgrzymowaniu do miejsc średniowiecznych klasztorów i szpitali w Bergen. W każdy czwartek idziemy w procesji z kościoła Św. Pawła o godz. 17.30. Pierwszy raz 27 lutego / do dawnego klasztoru Franciszkanów / dziś Bergen Domkirke. Więcej informacji na plakacie.
 4. Pragniemy poinformować, że 5 i 6 marca b.r. odbędzie się dyżur konsularny w Bergen. Szczegółowe informacje na stronie Ambasady zob. tutaj.
 1. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego i spokojnego tygodnia który przed nami.