Ogłoszenia z 23 lutego 2020 r.

7 niedziela zwykła
23.02.2020 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia postanowień, wyrzeczeń. Przypominamy, że jest możliwość złożenia pisemnej abstynencji od alkoholu i innych uzależnień w kancelarii parafialnej. Więcej informacji można uzyskać u księży po Mszy św. czy też telefonicznie.

Z racji Środy Popielcowej Msze św. z posypaniem głów popiołem:

  • w j. polskim o godz. 18.00 w centrum
  • w j. norweskim o godz. 19.00 w centrum i 9.00  na Marias Minde
  • w j. filipińskim o godz. 17.00 w centrum

Środa popielcowa jest dniem, w którym obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i wstrzemięźliwość od posiłków mięsnych (od 14 lat do śmierci).

  • w czwartek – o 19.30 rozpoczęcie katechezy przedmałżeńskiej w j. polskim w audytorium szkoły św. Pawła.

Również o godz. 17.30 rozpoczynamy wielkopostne pielgrzymowanie do miejsc średniowiecznych klasztorów w Bergen. W tym tygodniu będziemy pielgrzymować do dawnego klasztoru Franciszkanów. Więcej informacji zob. tutaj

  • w piątek – godz. 17.30 w j. polskim nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z możliwością przyjęcia Komunii św., a od godz. 17.00 możliwość spowiedzi. Również o godz. 18.30 Droga Krzyżowa w j. norweskim, o 19.00 Msza św. w j. norweskim.
  • w przyszłą niedzielę – rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi ks. Piotr Dydo – Rożniecki, misjonarz z Kazachstanu. Szczegółowy program rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej polonijnej wspólnoty bergenpol.com. Można także zabrać ulotki z programem, które są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

Mszę św. w języku polskim, z nauką rekolekcyjną będą w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz w kościele w centrum w Bergen o 15.00 i 19.30. Msza św. również w Voss o godz. 11.00.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu rekolekcjoniście i naszej wspólnocie i prośmy o dobre owoce tego czasu dla nas.

W przyszłą niedzielę dodatkowa składka do puszek przy wyjściu z kościoła, będzie wyrazem naszej wdzięczności za wygłoszone słowo Boże dla ks. Misjonarza oraz wsparciem misji na której ks. rekolekcjonista pracuje. Bóg zapłać za składane ofiary. Również po Mszy św. o godz. 15.00 w krypcie podczas kawy podzieli się doświadczeniem swojej pracy misyjnej.

3. Spotkania scholki dziecięcej będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w niedzielę po Mszy św. o 12.00 (czyli ok. 13.15) w salce katechetycznej. Najbliższe w niedziele 1 marca.  Zapraszamy też  do grupy gitarowej, zarówno chłopców jak i dziewczyny, w przedziale od 7 do 14 lat.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W tym roku, w czasie Wielkiego Postu, w każdy piątek o godz. 17.30 w kościele św. Pawła (w centrum) będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej możliwość przyjęcia Komunii św. Przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej od godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim. Natomiast w niedzielę bardzo serdecznie zapraszamy do śpiewu Gorzkich Żali 20 minut przed Mszami świętymi,  zarówno o 12.00, 15.00 i 19.30. Niech udział każdego z nas w tych nabożeństwach pomoże nam jak najlepiej przeżyć czas Wielkiego Postu.

5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół.  Bóg zapłać.

6. Siostry Matki Teresy i Legion Maryi zapraszają na weekend z katechezą dla dorosłych od 26 lutego do 1 marca. Więcej wiadomości z tyłu kościoła.

7. Przypominamy też o możliwości uczestniczenia w rekolekcjach w j. norweskim. Więcej informacji w ogłoszeniach na stronie parafii w j. norweskiej.  zob. tutaj

8. Pragniemy poinformować, że 5 i 6 marca b.r. odbędzie się dyżur konsularny w Bergen. Szczegółowe informacje na stronie Ambasady zob. tutaj 

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.