Ogłoszenia z 29 listopada 2020r. – I niedziela Adwentu

I niedziela Adwentu

29. 11. 2020 r.

1. Witamy wszystkich  wiernych naszej wspólnoty i wszystkich  łączących się z nami przez transmisje internetową. Aby wysłuchać dzisiejszą Msze św.  KLIKNIJ TUTAJ

Z powodu dalej rozszerzającej się pandemii Covid 19 w Bergen, władze miasta podtrzymują obecne obostrzenia. Do dnia 7 grudnia została zawieszona możliwość  uczestnictwa w publicznych spotkaniach – w tym w Mszach św. i nabożeństwach.

Zachęcamy do uczestnictwa duchowego we Mszy św. przez transmisje Internetową, telewizyjną czy radiową.

Z klasztoru Marias Minde transmitujemy Msze św. Transmisję prowadzimy na kanale You Tube naszej wspólnoty KLIKNIJ TUTAJ. Koniecznie zachęcamy do SUBSKRYBOWANIA naszego kanału.

Pamiętajmy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie o wzajemnej modlitwie za siebie. 

2. W liturgii w najbliższym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • w piątek wspomnienie św. Barbary. Od godz. 16.00 do 18.00 możliwość spowiedzi w kościele św. Pawła. O godz. 19.00 transmisja Mszy św. z nauką rekolekcyjną. TRANSMISJA TUTAJ
  • w sobotę – I sobota miesiąca. Od godz. 15.00 do 17.00 możliwość spowiedzi św. w kościele św. Pawła. O godz. 19.00 transmisja Mszy św. z nauką rekolekcyjną i nabożeństwa I – soboty. TRANSMISJA TUTAJW sobotę również Msza św. w Voss o godz. 17.00 !!
  • w niedzielę – II niedziela Adwentu. O godz. 12.00 transmisja Mszy św. z nauką rekolekcyjną. TRANSMISJA TUTAJ

3. Od piątku do niedzieli pragniemy transmitować Msze św. z nauką rekolekcyjną. Z racji istniejącej sytuacji rekolekcje mogą być tylko online. Niemniej jednak serdecznie zachęcamy do łączenia się w tym czasie przez kanał You Tube naszej wspólnoty (KLIKNIJ TUTAJ ) z klasztorem Marias Minde – skąd będzie transmisja.

Nauki rekolekcyjne poprowadzi o. Zygmunt Majcher OFM – duszpasterz z Førde. O. Zygmunt pochodzi ze zgromadzenia Ojców Franciszkanów, przez 6 lat posługiwał w klasztorach Polsce. Przez kolejne 12 lat posługiwał w parafiach na Ukrainie a obecnie również od 12 lat posługuje w Norwegii.

Jeszcze raz serdecznie wszystkich zachęcamy do duchowego uczestnictwa.

 4. W odpowiedzi na kilkukrotne zapytanie, pragniemy poinformować, że oczywiście będzie możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny. Szczegóły podamy w następną niedzielę.

5. Przypominamy wszystkim członkom Róż różańcowych o odmawianie kolejnej tajemnicy z dniem 1 grudnia. Intencja na miesiąc grudzień na naszej stronie.

6. Przypominamy również, iż w każdej chwili jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, sakramentu chorych, rozmowy czy  też innych spraw kancelaryjnych. Prosimy o telefoniczne umówienie się.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia oraz błogosławionego czasu Adwentu :)