Ogłoszenia z 8 marca 2020 r.

2 niedziela Wielkiego Postu
08. 03. 2020 r.

W dniu dzisiejszego święta pragniemy złożyć wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg obdarza potrzebnymi łaskami i niech błogosławi.

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – o godz. 17.30 wielkopostne pielgrzymowanie do miejsc średniowiecznych klasztorów w Bergen. Więcej informacji zob. tutaj
  • w piątek – o godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim a o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w j. polskim.
  • w sobotę – Msza św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Voss o godz. 17.00
  • w przyszłą niedzielę – Msze święte w j. polskim o godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde oraz o godz. 15.00 i 19.30 w centrum. 20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

Po Mszy św. o godz. 12.00 próba scholki dzięcecej, którą już najprawdopodobniej usłyszymy za dwa tygodnie. Zachęcamy do dołączenia do wspólnego śpiewu, zarówno chłopców jak i dziewczyny. Więcej informacji na stronie w zakładce grupy / scholka dziecięca. Zob. więcej

3. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w przygotowanie i przebieg rekolekcji. Cieszymy się tak licznym waszym uczestnictwem. Bóg zapłać. Rekolekcje można odsłuchać na naszej stronie, można też polecić innym do odsłuchania. Dziękujemy p. Pawłowi za ich nagranie i montaż. Dziękujemy za złożone ofiary, które też są wsparciem misji w Atyrau w Kazachstanie.

4. Za dwa tygodnie w niedzielę, podczas wszystkich Mszy świętych będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej osób z naszej wspólnoty włącza się w tę modlitwę. Zachęcamy już dziś do podjęcia modlitwy w intencji dzieci poczętych zagrożonych zabiciem w łonie matki. Więcej szczegółów na naszej stronie zob. tutaj oraz na stronie duchowa-adopcja.pl zob. tutaj 

5. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która jest na oficjalnej stronie EDK. Wyruszymy w piątek przed niedzielą palmową tj. 3 kwietnia po Mszy św. o 19.00. Przypominamy o dokładnym zapoznaniu się z regulaminem uczestnictwa i zapisaniu się przez stronę EDK. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej zob. tutaj i stronie EDK zob. tutaj.

6. W następną niedzielę będą Wielkanocne baranki Caritas. Dowolna składana ofiara  będzie wsparciem działalności Caritas oraz pomocą osobom potrzebującym.

7. W dniach 13-15 marca rekolekcje wielkopostne w języku norweskim z o.  Joëlem Regnarden OCSO z Munkeby. Temat. „Czas postu to czas odnowy w Duchu Świętym”. Szczegóły i program na plakacie oraz na stronie zob. tutaj.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i owocnego czasu Wielkiego Postu.