Ogłoszenia z 10 stycznia 2021 r – święto Chrztu Pańskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego
10. 01. 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Ale zgodnie z naszą Polską tradycją śpiewamy kolędy i mamy wystrój świąteczny do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).

2. Od 4 do 19 stycznia 2021 r. zostały wprowadzone rygorystyczne przepisy dotyczące kontroli zakażeń. Tylko 10 osób może uczestniczyć we Mszy św. /przebywać w kościele/. Dotyczy to wszystkich parafii diecezji katolickiej w Oslo i wynika z krajowych przepisów dotyczących kontroli zakażeń.

W związku z tak rygorystycznymi przepisami w Mszy św. będą mogły wziąć udział tylko osoby, które zamówiły intencje Mszy św. Te osoby prosimy o potwierdzenie obecności.

Wszystkich wiernych zapraszamy do duchowego uczestnictwa w transmitowanej niedzielnej Mszy św. z klasztoru Marias Minde o godz. 12.00. Niedziela Chrztu Pańskiego – aby oglądać KLIKNIJ TUTAJ

Również katechezy do I Komunii i Bierzmowania zostają zawieszone do 19 stycznia. O wznowieniu katechez poinformujemy jeszcze w tym tygodniu na stronie i w ogłoszeniach w następną niedzielę.

Pamiętajmy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie o wzajemnej modlitwie za siebie.

W każdej chwili jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, sakramentu chorych, rozmowy, innej posługi czy  też innych spraw kancelaryjnych. Prosimy o telefoniczne umówienie się.

3. W tym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – na godz. 20.00 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
  • w sobotę –  Msza św. z niedzieli w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00, w kościele św. Pawła o 19.30 oraz w Voss o godz. 17.00.
  • w przyszłą niedzielę Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00, a o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum.

4. W tym roku nie będziemy mogli razem wszyscy i wspólnie, jak w minionych latach,  przeżywać uroczystości odpustowej, związanej z świętem naszego patrona – Nawrócenia Świętego Pawła. Św. Paweł jest szczególnie ważny dla nas wszystkich, jako patron naszej parafii. Zachęcamy do medytacji fragmentów z listów św. Pawła, które na każdy dzień są zamieszczane na naszej stronie. A od 15 stycznia zapraszamy wszystkich do odmawiania nowenny do św. Pawła, która również będzie/jest zamieszczona na naszej stronie.

5.Pragniemy również podziękować za wszelkie składane ofiary, które pomagają w utrzymaniu naszej parafii.  W wyniku ograniczeń udziału w Mszach  św. te ofiary znacznie się zmniejszyły, a wydatki pozostały bez zmian. Ofiary można składać przez VIPPS na nr 111576. Można też wpłacić na konto parafii 3624.07.60031. Bóg zapłać. Jest też możliwość uzyskania ulgi podatkowej, jeśli ktoś będzie wpłacać regularnie – więcej informacji na stronie internetowej  KLIKNIJ TUTAJ

6. Wszystkim Wam życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Nie Bóg Was umacnia i błogosławi.