Ogłoszenia z 12 września 2021 – XXIV niedziela zwykła

XXIV niedziela zwykła

12.09. 2021 r.

1. Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą w ciągu roku. W naszej Ojczyźnie rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania. List biskupów Polskich na XI tydzień wychowania znajduje się na naszej stronie. CZYTAJ TUTAJ. Zachęcamy do przeczytania.

Dzisiaj szczególna niedziela. Cieszymy się  z wyniesienia na ołtarze dwoje nowych błogosławionych: bł. Matkę Elżbietę Różę Czacką oraz bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do poznania nowych błogosławionych, odwiedzenia strony internetowej poświęconej z okazji ich beatyfikacji ZOBACZ TUTAJ, jak również przeczytania listu biskupów z racji beatyfikacji, który zamieszczony jest na naszej stronie CZYTAJ TUTAJ.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałekwspomnienie św. Jana Chryzostoma
  • we wtorek święto Podwyższenia Krzyża św.
  • w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana
  • w piątek – od godziny 18.00 do 19.00 możliwość spowiedzi św. w j. polskim. Na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
  • w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski

– na godz. 12.30 zapraszamy wszystkich ministrantów oraz wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, na powakacyjne spotkanie. Więcej informacji na stronie.

– o godz. 15.20 wyrusza pielgrzymka z dawnej stacji kolejowej Stend do kościoła św. Krzyża w Fana. Msza św. o godz. 16.00.

– o godz. 16.00 w kościele św. Pawła Msza św. dla dzieci w ramach 1 i 2 roku przygotowań do I Komunii św.

– o godz.  19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W tym czasie również możliwość spowiedzi w j. polskim

  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w centrum.

3. W dalszym ciągu przestrzegamy przepisów sanitarno-epidemiologicznych – obecnie 100 wiernych może przebywać w kościele św. Pawła a 35 na Marias Minde. W dalszym ciągu zachowujemy odległość 1 metra!  Obowiązkowa uprzednia rejestracja elektroniczna. Rejestracja każdego czwartku, od godz. 7.00. KLIKNIJ TUTAJ.  Na Msze św. w j. norweskim (oraz pozostałe Msze) na https://billett.katolsk.no

4. Jest możliwość uczestnictwa dzieci od 3 do 6 lat w katechezie, w j. polskim, prowadzonej przez Siostry, raz w miesiącu. Najbliższe spotkanie 26 września po Mszy św. o 15.00. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do Siostry Karoliny lub ks. Janusza. ZOBACZ TUTAJ

5. Pewna osoba zróciała się z pytaniem, dlatego informujemy wszystkich,  gdyby ktoś chciał zakupić jakąś konkretną rzecz, przedmiot do naszego kościoła, ufundowania coś, co sam dostrzega lub wskazana przez księdza. Jeśli ktoś miałby takie życzenie, to oczywiście bardzo chętnie – zawsze taka możliwość jest. Proszę tylko o indywidualny już kontakt wcześniej z ks. Januszem lub z Dom Aloisem.

6. Jest też zapytanie, jeśli ktoś mógłby wykonać zdjęcie naszego kościoła oraz klasztoru Marias Minde z drona, z góry to też prosimy o kontakt z ks. Januszem. To zdjęcie chcielibyśmy wstawić na nową stronę naszej polonijnej wspólnoty, która powstaje.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. Dziękujemy tym, którzy pozostaną po Mszy św. pomóc przy dezynfekcji ławek. Dziękujemy Vaktom za ich obecność i posługę.

Dziękujemy również za wszelkie składane ofiary składane na tace. Bóg zapłać.

8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy.