Ogłoszenia z 14 lutego 2021 r – VI niedziela zwykła

6 niedziela zwykła,

14.02.2021 r.

1. Przeżywamy VI niedzielą zwykłą w ciągu roku. Transmisja Mszy św. z dzisiejższej niedzieli – KLIKNIJ TUTAJ

Władze gminy Bergen przedłużyły o tydzień restrykcyjne zasady sanitarne, które m.in. zawieszają wszelkie publiczne spotkania, również na zewnątrz. Z racji istniejących przepisów nie ma możliwości organizacji oraz uczestnictwa we Mszy św. Te przepisy obowiązują do 22 lutego.

Prosimy o śledzenie naszej strony. Tam zamieszczamy informacje o wszelkich zmianach, które mogą nastąpić w  ciągu tygodnia.

2. W tym tygodniu:

  • w środę – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia postanowień, wyrzeczeń. Przypominamy, że jest możliwość złożenia pisemnej abstynencji od alkoholu i innych uzależnień w kancelarii parafialnej. Więcej informacji można uzyskać u księży telefonicznie.

O godz. 19.00 transmisja Mszy św. z klasztoru Marias Minde. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa  – aby oglądać KLIKNIJ TUTAJ.

Również istnieje możliwość odebrania popiołu do posypania głów, który zostanie  poświęcony na porannej Mszy św. Przygotowany popiół będzie można odebrać w biurze parafialnym (przy kościele w centrum), od godz. 11.00 do 15.00.

Środa popielcowa jest dniem, w którym obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i wstrzemięźliwość od posiłków mięsnych (od 14 lat do śmierci).

  • w sobotęMsza św. w Voss o godz. 17.00
  • w przyszłą niedzielę transmisja Mszy św. z klasztoru Marias Mnde, o godz. 12.00

3. Rozpoczynając czas Wielkiego Postu zachęcamy do osobistego i rodzinnego rozważania Drogi Krzyżowej oraz wspólnego śpiewu Gorzkich Żali. Niech te nabożeństwa pozwolą każdemu z nas jak najlepiej przeżyć czas Wielkiego Postu, zwł. w tej szczególnej sytuacji, jakiej się znajdujemy.

4. W każdej chwili jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, Komunii św., sakramentu chorych, rozmowy czy  też innych spraw kancelaryjnych. Prosimy o telefoniczne umówienie się.

5. Od soboty 20 lutego kontynuujemy katechezy przygotowujące do I Komunii oraz bierzmowania. Spotkania odbędą się zgodnie z ustalonym wcześniej planem. Prosimy o sprawdzenie na stronie w zakładce KATECHEZA

6. Informacje o katechezie przedmałżeńskiej czyli tzw. kursie przedmałżeńskim w j. polskim znajdują się na naszej stronie. KLIKNIJ TUTAJ. Katecheza przedmałżeńska w j. norweskim rozpocznie się 12 kwietnia. Więcej informacji również na stronie. ZOBACZ TUTAJ

7. Pragniemy również podziękować za wszelkie składane ofiary, które pomagają w utrzymaniu naszej parafii.  Ofiary można składać przez VIPPS na nr 111576. Można też wpłacić na konto parafii 3624.07.60031. Bóg zapłać.

8. Wszystkim Wam życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Nie Bóg Was umacnia i błogosławi.