Ogłoszenia z 17 stycznia 2021 r – II niedziela zwykła

2 niedziela zwykła
17.01.2021 r.

1. Przeżywamy 2 niedziele zwykłą w ciągu roku. Witamy wszystkich  wiernych naszej wspólnoty i wszystkich  łączących się z nami przez transmisje internetową.

Nadal obowiązują, wprowadzone 4 stycznia do 16 stycznia rygorystyczne przepisy dotyczące kontroli zakażeń. Tylko 10 osób może uczestniczyć we Mszy św. /przebywać w kościele/. Dotyczy to wszystkich parafii diecezji katolickiej w Oslo i wynika z krajowych przepisów dotyczących kontroli zakażeń. Po pojawieniu się nowych informacji dot. dalszych ograniczeń zamieścimy je na stronie. Nowe informacje ZOBACZ TUTAJ

Wszystkich wiernych zapraszamy do duchowego uczestnictwa w transmitowanej Mszy św. z klasztoru Marias Minde o godz. 12.00. Link do transmisji na naszej stronie.

Tym samym katechezy do I Komunii i Bierzmowania zostają zawieszone z racji przepisów sanitarnych. O wznowieniu katechez również poinformujemy na naszej stronie i w ogłoszeniach niedzielnych.

Pamiętajmy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie o wzajemnej modlitwie za siebie.

W każdej chwili jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, sakramentu chorych, rozmowy, innej posługi czy  też innych spraw kancelaryjnych. Prosimy o telefoniczne umówienie się.

2.W tym tygodniu:

  • we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki
  • w sobotę –  Msza św. z niedzieli w kościele św. Pawła o 19.30
  • w przyszłą niedzielę Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 – transmisja, a o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum.

3. 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła – patrona naszej parafii. W tym roku nie będziemy mogli razem wszyscy i wspólnie, jak w minionych latach,  przeżywać tej uroczystości odpustowej. Zachęcamy do medytacji fragmentów z listów św. Pawła, które na każdy dzień, które są zamieszczane na naszej stronie. Zapraszamy również wszystkich do odmawiania nowenny oraz litanii do św. Pawła, która również są  zamieszczone na naszej stronie. ZOBACZ TUTAJ

4. Pragniemy również podziękować za wszelkie składane ofiary, które pomagają w utrzymaniu naszej parafii.  Ofiary można składać przez VIPPS na nr 111576. Można też wpłacić na konto parafii 3624.07.60031. Bóg zapłać. Jest też możliwość uzyskania ulgi podatkowej, jeśli ktoś będzie wpłacać regularnie – więcej informacji na stronie internetowej  https://bergen.katolsk.no/?page_id=1578

5. Wszystkim Wam życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Bóg Was umacnia i błogosławi.