Ogłoszenia z 21 lutego 2021 r – I niedziela Wielkiego Postu

I niedziela Wielkiego Postu,

21.02.2021 r.

1. Przeżywamy I niedziele Wielkiego Postu.

Krajowe restrykcje sanitarno-epidemiologiczne zostają złagodzone od wtorku 23 lutego. Od najbliższego wtorku będzie możliwość aby 100 osób uczestniczyło w Mszy św. w kościele św. Pawła oraz 35 osób w klasztorze Marias Minde na konkretnie wyznaczonych miejscach. W dalszym ciągu obowiązuje uprzednia rejestracja elektroniczna. Będzie odbywać się to jak poprzednio – czyli przez Formularz zgłoszeniowy KLIKNIJ TUTAJ. Możliwość rejestracji od każdego czwartku, od godz. 7.00. Msza św.  w wewnątrz kościoła!!!.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek – święto Katedry św. Piotra Apostoła
  • w środę – o godz. 18.00 spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – o godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim a o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w j. polskim. O godz. 18.30 droga krzyżowa w j. norweskim, a o godz. 19.00 Msza św. w j. norweskim. Również konieczna rejestracja na Drogę Krzyżową, od czwartku godz. 7.00.
  • w sobotę Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła o godz. 19.30. O godz. 16.00 Msza św. i katecheza dla dzieci przygotowująca się do I Komunii św.
  • w przyszłą niedzielę Msze święte w j. polskim o godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde oraz o godz. 15.00 i 19.30 w centrum. 20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W tym roku, w czasie Wielkiego Postu, w każdy piątek o godz. 17.30 w kościele św. Pawła (w centrum) będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej możliwość przyjęcia Komunii św. Przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej od godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim. Natomiast w niedzielę bardzo serdecznie zapraszamy do śpiewu Gorzkich Żali 20 minut przed Mszami świętymi,  zarówno o 12.00, 15.00 i 19.30. Niech udział każdego z nas w tych nabożeństwach pomoże nam jak najlepiej przeżyć czas Wielkiego Postu.

4. W następną niedzielę będą Wielkanocne baranki Caritas. Dowolna składana ofiara do puszki  będzie wsparciem działalności Caritas oraz pomocą osobom potrzebującym.

5. Przypominamy, że katecheza dla kandydatów do bierzmowania w następną niedzielę rozpoczyna się o godz. 13.00 w Audytorium Szkoły św. Pawła.

6. Informacje o katechezie przedmałżeńskiej czyli tzw. kursie przedmałżeńskim w j. polskim znajdują się na naszej stronie. KLIKNIJ TUTAJ. Katecheza przedmałżeńska w j. norweskim rozpocznie się 12 kwietnia. Więcej informacji również na stronie. ZOBACZ TUTAJ

7. Do  marca uczniowie 10 klasy mogą składać podania o miejsce  St. Paul gymnas. Więcej informacji na stronie internetowej ZOBACZ TUTAJ. Podania należy składać przez system KLIKNIJ TUTAJ.

8. Pragniemy również podziękować za wszelkie składane ofiary, które pomagają w utrzymaniu naszej parafii.  Ofiary można składać do puszek przy wyjściu z kościoła, a także przez VIPPS na nr 111576. Można też wpłacić na konto parafii 3624.07.60031. Bóg zapłać.

9. Wszystkim Wam życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Nie Bóg Was umacnia i błogosławi na ten czas Wielkiego Postu.