Ogłoszenia z 21 marca 2021 r – V niedziela Wielkiego Postu


V niedziela Wielkiego Postu

21.02.2021 r.

 

1. Przeżywamy 5 niedziele Wielkiego Postu.

2. W tym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty kościoła spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O godz. 17.30 Msza św. w j. polskim. Podczas Mszy św. możliwość uroczystego złożenia deklaracji Duchowej Adopcji, do której już dzisiaj serdecznie zachęcamy. ZOBACZ TUTAJ

Przygotowaliśmy foldery z informacją o Duchowej Adopcji, które można zabrać z stolika. W tych folderach są też deklaracje Duchowej Adopcji. Prosimy aby  podejmujący Duchową Adopcje te deklaracje wypełnili i przynieśli na Msze św. ZOBACZA TUTAJ

  • w piątek – w kościele św. Pawła od godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim a od godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w j. polskim.

O godz. 19.00 Msza św. w j. norweskim, po której wyruszymy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Uczestników zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 19.00, przyjęcia Komunii św., błogosławieństwa. Podczas tej Mszy św. będzie możliwość spowiedzi w j. polskim. Na Msze św. należy się zarejestrować przez katolsk.no – KLIKNIJ TUTAJ Zachęcamy jeszcze niezdecydowanych  do wzięcia udziału. Przypominamy o dokładnym zapoznaniu się z regulaminem uczestnictwa. Konieczność zapisania się przez stronę EDK. Więcej informacji również na naszej stronie. ZOB. TUTAJ

  • w sobotę – o godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
  • w przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa czyli Meki Pańskiej. Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz o godz. 15.00 i 19.30 w centrum. 20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali. Podczas Mszy świętych poświęcenie palm.

3. Przypominamy o konieczności rejestracji elektronicznej na Msze św. oraz na nabożeństwa.  KLIKNIJ TUTAJRejestracja od czwartku rano, od godz. 7.00.

4. Dziękujemy Panom, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

5. Jako polska grupa w tym roku Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę) będziemy świętować przy klasztorze Marias Minde, na zewnątrz. Szczegółowe informacje organizacyjne pojawią się na stronie i zostaną podane w przyszłą niedzielę w ramach ogłoszeń.

6. Spowiedź przedświąteczną, w Wielki Wtorek, od godz. 17.00 do 20.00, gdzie przybędzie 2 kapłanów spoza naszej parafii.

7. Jest możliwość nabycia rozważań przygotowanych na Ekstremalną Drogę Krzyżową wraz z dodatkiem w ramach tzw. pakietów EDK. Każdy może nabyć, zarówno z bieżącego roku oraz z lat poprzednich. Cena pakietu 50 kr.

8. Informacje o katechezie przedmałżeńskiej czyli tzw. kursie przedmałżeńskim w j. polskim znajdują się na naszej stronie. KLIKNIJ TUTAJ. Katecheza przedmałżeńska w j. norweskim rozpocznie się 12 kwietnia. Więcej informacji również na stronie. ZOBACZ TUTAJ

9. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. Dziękujemy tym, którzy pozostaną po Mszy św. pomóc przy dezynfekcji ławek. Pragniemy również podziękować za wszelkie składane ofiary, które pomagają w utrzymaniu naszej parafii.  Ofiary można składać do puszek przy wyjściu z kościoła, a także przez VIPPS na nr 111576. Można też wpłacić na konto parafii 3624.07.60031. Bóg zapłać.

10. Wszystkim Wam życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Nie Bóg Was umacnia i błogosławi na ten czas Wielkiego Postu.