Ogłoszenia z 3 stycznia 2021 r – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Uroczystość Objawienia Pańskiego
03. 01. 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwyczajowo zwaną Świętem Trzech Króli. Jak co roku możemy zabrać naklejki na drzwi naszych domów i mieszkań z napisem C+M+B 2020 co się tłumaczy: Christus mansionem benedicat czyli Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2020 r. Ofiary za naklejki (20 kr.) oraz ofiary na tace w całości przeznaczone są na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Ofiary te można składać również przez Vipps  – 111576.

Dziękujemy naszemu Zespołowi za wspólne kolędowanie w czasie Mszy św. i po Mszy św. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu:

  • w środę – Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą my dzisiaj świętujemy. O godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę –  Msza św. z niedzieli w j. polskim w kościele św. Pawła o 19.30. Również w  klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz ich Rodziców. Msza św. także w Norheimsund o godz. 17.00.
  • w przyszłą niedzielę niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Ale zgodnie z naszą Polską tradycją śpiewamy kolędy i możemy zachowywać wystrój świąteczny do Ofiarowania Pańskiego (2 luty). Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00, a o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum.

3. Dziękujemy za zrozumienie i dostosowywanie się do istniejących ograniczeń i przepisów sanitarnych. Nadal obowiązuje limit w kościele do 50 osób + 30 osób w krypcie. W klasztorze 35 osób. Konieczna jest rejestracja. Prosimy o to wszystkich. W przypadku rezygnacji koniecznie i niezwłocznie prosimy poinformować telefonicznie. Jest to bardzo ważne, bo ktoś inny może w to miejsce uczestniczyć. Potwierdzeniem zarejestrowania jest otrzymana kopia wysłanego formularza rejestracyjnego, która czasem może przyjść do Spamu. Rejestracja na Msze św. od czwartku rano, od. godz. 7.00.

4. Informacje odnośnie kontynuacji katechezy od 9 stycznia 2021 r., zarówno do I Komunii św. jak i Bierzmowania, będą podane we wtorek, 5.01.2021 na naszej stronie. Informacja ta jest uzależniona od obecnej sytuacji i możliwości korzystania z sal szkoły św. Pawła. Prosimy więc o sprawdzanie naszej strony!!!.

5. Dziękujemy osobom angażującym się w czasie Mszy św. oraz osobom, które pozostaną po Mszy św. do dezynfekcji ławek.

6. Jeszcze raz pragniemy podziękować za wszelkie składane ofiary, które pomagają w utrzymaniu naszej parafii.  W wyniku ograniczeń udziału w Mszach  św. te ofiary znacznie się zmniejszyły, a wydatki pozostały bez zmian. Z okazji Świąt zachęcamy do ofiarowania prezentu / datku na nasz kościół, według swoich możliwości i szczodrości. Ofiarę można złożyć na tacę w czasie Mszy św., albo jako  „JULEVIPPS” na nr 111576 . Można też wpłacić na konto parafii 3624.07.60031. Jest też możliwość uzyskania ulgi podatkowej, jeśli będziemy wpłacać regularnie – więcej informacji na stronie internetowej  ZOBACZ TUTAJ

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)