Ogłoszenia z 29 sierpnia 2021 – XXII niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

XXII niedziela zwykła

29.08. 2021 r.

1. Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – święto św. Brygidy. I piątek miesiąca września. Od godz. 18.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Zachęcamy dzieci po I Komunii, ale także młodzież, dorosłych, do kontynuowania, czy też rozpoczęcia  lub wznowienia praktyki I piątków miesiąca.

W czasie adoracji modlimy się w intencji misji oraz w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań.

O godz. 19.00 Msza św. w j. polskim.

  • w sobotę:

o godz. 16.00 w kościele św. Pawła Msza św. dla dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii św. w ramach drugiego roku przygotowania oraz dla ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z rodzicami.

o godz.  19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z racji I soboty miesiąca. Zgromadźmy się jak najliczniej aby wypełnić prośbę Maryi, którą skierowała do nas w Fatimie i podejmijmy wspólną modlitwę różańcową

  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w centrum.

Natomiast na Msze św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkie dzieci, które przeżywają I rocznicę Komunii św. Zapraszamy w strojach pierwszokomunijnych. Spowiedź dla dzieci, rodziców, rodzeństwa w piątek od godz. 18.00.

O godz. 16.15 w kościele św. Pawła zapraszamy kandydatów do bierzmowania, z I i II roku przygotowania, wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne

3. W dalszym ciągu przestrzegamy przepisów sanitarno-epidemiologicznych – obecnie 100 wiernych może przebywać w kościele św. Pawła a 35 na Marias Minde. W dalszym ciągu zachowujemy odległość 1 metra!  Obowiązkowa uprzednia rejestracja elektroniczna. Rejestracja każdego czwartku, od godz. 7.00. KLIKNIJ TUTAJ.  Na Msze św. w j. norweskim (oraz pozostałe Msze) na https://billett.katolsk.no

4. Zapraszamy na nocną Adorację ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w kościele św. Pawła, w nocy z czwartku 2-go na piątek 3-go września. Początek Adoracji po wieczornej Mszy Świętej o godz. 19.00. Więcej informacji i rejestracja pragnących uczestniczyć u sióstr Matki Teresy, tel. 55215970.

5. Siostry Matki Teresy zapraszają na Mszę Świętą w sobotę 4 września (w przeddzień liturgicznego wspomnienia Matki Teresy) o godz. 10.00 na Marias Minde. Po Mszy św. kawa i wykład poświęcony Matce Teresie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do kościoła Świętego Krzyża w Fana w sobotę 18 września. Spotykamy się na dawnej stacji  kolejowej Stend o godz 15.20. Msza Święta w Fana kirke o godz 16.00.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. Dziękujemy tym, którzy pozostaną po Mszy św. pomóc przy dezynfekcji ławek. Dziękujemy Vaktom za ich obecność i posługę.

Dziękujemy również za wszelkie składane ofiary, które pomagają w utrzymaniu naszej parafii. Ofiary można składać do puszek przy wyjściu z kościoła, a także przez VIPPS na nr 111576. Można też wpłacić na konto parafii 3624.07.60031. Bóg zapłać.

Chcemy dzisiaj wyrazić szczególną wdzięczność ks. Marcinowi, który 31 sierpnia b.r.  kończy posługę swoją 4 – letnią posługę duszpasterską w naszej wspólnocie. Decyzją Ks. Biskupa Kaliskiego, Damiana Bryla Ks. Marcin powraca do Diecezji Kaliskiej.

Drogi Ks. Marcinie dziękujemy za Twoją ofiarną posługę, dziękujemy za wszystkie inicjatywy podejmowane przez Ciebie dla naszej polskiej wspólnoty jak i na rzecz całej parafii. Naszą wdzięczność w sposób szczególny chcemy wyrazić przez modlitwę, zapewniając o pamięci modlitewnej.

Niech sam Bóg, za wszelkie czynione dobro dla nas, obdarza Ciebie swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami na każdy dzień.