Ogłoszenia z 4 kwietnia 2021 r. – Niedziela Wielkanocna

Niedziela Wielkanocna
04. 04. 2021 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, w której wyrażamy najważniejszą prawdę naszej wiary: Chrystus Zmartwychwstał. Również i my z Nim zmartwychwstaniemy do życia wiecznego.

2. W najbliższym tygodniu:

  • jutro – drugi dzień Świąt. Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz w centrum o godz. 15.00 i 19.30
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła o 19.30. Msza św. także w Norheimsund o godz. 17.00
  • w przyszłą niedzielę – będziemy przeżywali Święto Miłosierdzia Bożego. Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Mindeo godz. 12.00 oraz w centrum o godz. 15.00 i o godz. 19.30.

3. Do 12 kwietnia (tj. następnego poniedziałku) obowiązują nas krajowe przepisy sanitarne, które m.in. ograniczają spotkania do 20 osób wewnątrz kościoła oraz 50 na zewnątrz. Więc tak samo w przyszłą niedzielę tylko 20 osób w klasztorze oraz 20 osób w kościele św. Pawła i 20 osób w krypcie. Konieczna jest rejestracja i otrzymane potwierdzenie możliwości uczestniczenia. Rejestracja od czwartku, od godz. 7.00. Bardzo prosimy także o przestrzeganie wszelkich przepisów sanitarnych.

4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w Liturgię Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy:

  • czytającym czytania, komentarze, modlitwę wiernych, pomagającym w liturgii
  • scholi za przygotowanie i prowadzenie śpiewów na całe Triduum,
  • vaktom za ich zaangażowanie i posługę zwł. podczas Piątkowej Adoracji oraz święcenia pokarmu,
  • Ministrantom za posługę w czasie Triduum, jak i podczas każdej Mszy
  • p. Przemkowi za transmisje Liturgii Triduum

Bardzo dziękujemy p. Justynie za przygotowanie i wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego w klasztorze Marias Minde, a także dziękujemy p. Arturowi i p. Filipowi  za pomoc przy Ciemnicy i Grobie.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. Dziękujemy tym, którzy pozostaną po Mszy św. pomóc przy dezynfekcji ławek. Pragniemy również podziękować za wszelkie składane ofiary, które pomagają w utrzymaniu naszej parafii.  Ofiary można składać do puszek przy wyjściu z kościoła, a także przez VIPPS na nr 111576. Można też wpłacić na konto parafii 3624.07.60031. Bóg zapłać.

Na koniec przyjmijcie najlepsze życzenia od nas kapłanów. Niech Zmartwychwstały Pan zawsze Wam błogosławi, obdarza zdrowiem, siłami w pracy i codziennych obowiązkach i niech będzie pociechą w rozłące z bliskimi przebywającymi w Ojczyźnie. Niech radość płynącą z tajemnicy Zmartwychwstania napełnia wasze serca, tą radością wzajemnie się dzielmy.

Chrystus Zmartwychwstał.

Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja.