Ogłoszenia parafialne z 6 marca 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy 1 niedziele Wielkiego Postu. W naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Sylwester Brzeźny – moderator powołań w diecezji Tarnowskiej i LSO oraz opiekun kręgów Domowego Kościoła.
Dziękujemy ks. Sylwestrowi za obecność wśród nas, głoszone Słowo, posługę w konfesjonale oraz wspólną modlitwę.
Wyrazem naszej wdzięczności niech będą ofiary złożone do puszek przy wyjściu z kościoła, za które już teraz składam Bóg zapłać.
Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękuje tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W tym tygodniu:

 • wtorek – o godz. 18.30 rozpoczęcie katechezy przedmałżeńskiej.
 • środa – o godz. 18.00 spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • piątek:
  • godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim
  • godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w j. polskim.
  • godz. 18.30 droga krzyżowa w j. norweskim,
  • godz. 19.00 Msza św. w j. norweskim.
 • w sobotę – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. 30 minut przed Mszą św. (o 15.30) zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną próbę śpiewu wraz scholą dziecięcą.
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
 • niedziela – Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Nabożeństwa wielkopostne.

Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W tym roku, w czasie Wielkiego Postu, w każdy piątek o godz. 17.30 w kościele św. Pawła (w centrum) nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej możliwość przyjęcia Komunii św. Przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej od godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim.

Natomiast w niedzielę bardzo serdecznie zapraszam do śpiewu Gorzkich Żali 20 minut przed Mszami świętymi, zarówno o 12.00, 15.00 i 19.30. Niech udział każdego z nas w tych nabożeństwach pomoże nam jak najlepiej przeżyć czas Wielkiego Postu.

4. Pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Każdy z nas nadal z przerażeniem śledzi wydarzenia, które dokonują się na Ukrainie. Pragniemy wszystkimi sposobami być z narodem Ukraińskim i wspierać naszą modlitwą oraz pomocą materialną.
Pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie o intencji pokoju na Ukrainie. Tak wiele z nas włącza się również w pomoc materialną przez organizowane różne zbiórki. Również jako parafia pragniemy pomóc cierpiącym z powodu wojny w Ukrainie. Dlatego też taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest w całości dla Caritasu który pracuje w Polsce i Ukrainie, po obu stronach granicy i pomaga uchodźcom. Datki można składać na tacę alb przesłać vippsem na Caritas nr 91337. Można też składać datki w biurze parafialnym. Więcej informacji na naszej stronie.

5. Wielkanocne baranki Caritas

W następną niedzielę będą Wielkanocne baranki Caritas. Dowolna składana ofiara do puszki będzie wsparciem działalności Caritas oraz pomocą osobom potrzebującym.
Dziękuje wszystkich angażującym się w liturgie Mszy św. Dziękuje za ofiary na tace, na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.

Wszystkim Wam życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Nie Bóg Was umacnia i błogosławi na czas Wielkiego Postu.
ks. Janusz Batko
+ 47 990 98 456