Ogłoszenia niedzielne z 19 marca 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu – Laetare.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto. Podczas kawy wspólne robienie kwiatków do palm. Zapraszamy wszystkich. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu pełnią dyżur w krypcie. Bóg zapłać.

Po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie rodziców kandydatów do Bierzmowania z 1 i 2 roku przygotowania.

Dzisiaj możliwość nabycia wielkanocnych baranków Caritas z cukru, które są na stoliku przed ołtarzem. Składana ofiara według uznania do puszki jest wsparciem działalności Caritas i pomocą osobom potrzebującym.

2. W tym tygodniu:

 • poniedziałek – uroczystość św. Józefa
 • wtorek – zapraszamy na wtorkowe spotkania. Podczas spotkania dla dorosłych i młodzieży zajęcia z linorytu a dla dzieci zajęcia tworzenia kwiatów wiosennych. Spotkania w krypcie naszego kościoła, od godz. 17.00 do 19.00, otwarte dla wszystkich
 • środa:
  • od godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • piątek:
  • godz. 17.00 – możliwość spowiedzi w j. polskim
  • godz. 17.30 – Droga Krzyżowa w j. polskim w kościele św. Pawła
 • sobota – uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – która jest Dniem Świętości Życia:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. Pół godziny wcześniej (o 15.30) zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewu ze scholą dziecięcą
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim. Podczas Mszy będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jeśli ktoś pragnie podjąć Duchową Adopcje, a nie może uczestniczyć we Mszy św. to może to uczynić w domu. Zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji dzieci poczętych zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoby, które będą brały udział, mogą przed Mszą św. zabrać deklaracje ze stolika, uzupełnić ją i podczas przyrzeczenia złożyć. Więcej szczegółów na naszej stronie.
 • niedziela – V niedziela Wielkiego Postu. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

Serdecznie zapraszamy do śpiewu Gorzkich Żali 20 minut przed Mszami świętymi, zarówno o 12.00, 15.00 i 19.30.

3. Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Będzie miała ona miejsce w piątek przed niedzielą palmową tj. 31 marca po Mszy św. o godz. 19.00. Więcej informacji na naszej stronie.

4. Przygotowanie palm na niedziele palmową

Zwyczajem już ostatnich lat, jako polska grupa, chcemy przygotować palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary ze sprzedaży w całości przekazujemy na Caritas.
Proszę o zgłoszenie się osób w zakrystii lub telefonicznie do nas księży lub do p. Justyny (46592160), które mają bukszpan, gałązki brzozy lub inne zielone gałązki, z których można by wykonać palmy oraz prosimy o zgłaszanie się osób które chcą pomóc przygotować palmy. Palmy będziemy przygotowywać w sobotę, 1 kwietnia, od godz. 16.00 w krypcie. Za tydzień 19 marca, po Mszy św. o 15.00 podczas kawy wspólne robienie kwiatków do palm. Zachęcamy do zaangażowania. Można też przygotować w domu i przynieść gotowe kwiatki lub gotowe palmy, ale też prosimy o informacje.

5. Spotkanie z doradcą życia małżeńskiego

W ramach katechezy przedmałżeńskiej w piątek (24.03) o 19.00 i w sobotę (25.03) o 17.00 będzie spotkanie z Anną Bogdanowicz – doradcą życia rodzinnego. Pani Anna pracuje jako pielęgniarka w Poradni Wyznaczania Płodności oraz jako Certyfikowany Doradca Laktacyjny w nowosądeckim szpitalu Medikor. Podczas spotkań przedstawi katolickie i medyczne spojrzenie na kwestie związane z wyznaczaniem płodności w małżeństwie. Tematem spotkań będzie Jak nie bać się własnej płodności? oraz Dlaczego NIE antykoncepcja. Na te spotkania zapraszamy wszystkich – nie tylko narzeczonych, ale także małżonków, zarówno w piątek i w sobotę w szkole św. Pawła. Więcej informacji na temat spotkania na naszej stronie. Również, gdyby ktoś chciał skorzystać z porad p. Ani to można umówić się na indywidualne spotkanie.

6. Srebny Jubileusz kapłaństwa

W dniu 13 kwietnia 2023 r., swój srebrny jubileusz kapłaństwa będzie przeżywał proboszcz Dom Alois. Jako wspólnota całej naszej parafii chcemy uczcić tę rocznicę. Już dzisiaj zapraszamy na wspólną Mszę św. dziękczynną 13 kwietnia o godz. 19:00. Po Mszy planowane jest spotkanie w Krypcie. Pragniemy wręczyć prezent – niespodziankę. Zachęcamy do indywidualnego wsparcia według własnych możliwości. Ofiary można wpłacać na konto – nr w ogłoszeniach 34115127189 do 1 kwietnia 2023 r. lub składać w kopercie czy przez Vippsa naszej polonijnej wspólnoty z tytułem: Dom Alois. Więcej informacji u nas księży.

8. Podziękowania

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Dziękujemy wszystkim sprzątającym nasz kościół. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia oraz owocnego dalszego czasu Wielkiego Postu. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577