Ogłoszenia z 1 maja 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy III niedziele Wielkanocną. Wczoraj i dziś w naszej parafii uroczyste Msze św. podczas których dzieci po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii św. Z naszej polskiej grupy 30 dzieci przygotowało się do I Komunii. Obejmijmy naszą modlitwą dzieci komunijne oraz ich Rodziców.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego. O godz. 19.00 Msza św. w j. polskim w Voss.
 • wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i święto Konstytucji 3 Maja. W tym dniu sposób szczególny chcemy modlić się za naszą Ojczyznę. Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Pawła o godz. 17.30.

Przypominam młodzieży bierzmowanej o spotkaniu o godz. 18.30.

 • środa – wspomnienie św. Floriana. A o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – po Mszy św. w j. norweskim (czyli od 19.30) rozpoczyna się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji na naszej stronie
 • piątek – święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba. Jest to I piątek miesiąca maja.

Od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Zapraszam do spowiedzi dzieci Komunijne aby rozpoczęły I piątki miesiąca, zapraszam dzieci przeżywające I rocznice oraz wszystkich wiernych. Będzie ks. Bartosz Checiek, który będzie pomagał w spowiedzi św.

O godz. 19.00 Msza św. w j. polskim. Podczas Mszy św. błogosławieństwo książeczek dla młodzieży z I roku przygotowania do bierzmowania. Po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami i młodzieżą w kościele.

 • sobota – jest to I sobota miesiąca. Msze św.:
  • od godz. 16.00 Msza św. dziękczynna w I rocznice Komunii św. dla dzieci, które przyjęły w minionym roku Komunię św. Zapraszam wszystkie dzieci, zarówno te, które przyjmowały Komunie tutaj w Bergen a także w Polsce.
  • godz. 19.30 – Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. i procesje różańcową z lampionami wokół naszego kościoła.

Do uczestnictwa zapraszam dzieci w strojach Komunijnych a rodziców dzieci Komunijnych proszę o niesienie feretronu z figurą Matki Bożej. Wszystkich serdecznie zapraszam. Niech nasza obecnośc będzie odpowiedzią na wezwanie Maryi w Fatimie, w którym prosiła o modlitwę różańcową.

Dziękuje bardzo serdecznie tym, którzy złożyli ofiarę na figurę Matki Bożej, a p. Januszowi dziękuje za podjęcie się wykonania feretronu. W intencji ofiarodawców będzie sprawowana Msza św. w sobotę o 19.30.

W sobotę przed Nabożeństwem Fatimskim możliwość nabycia lampionu z tekstem pieśni, którą będziemy śpiewać w czasie procesji. Ofiara 25 kr.

 • niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza. Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

3. Intencja modlitewna

Przypominam członkom Róż Różańcowych o zmianie odmawianej tajemnicy od dzisiaj (01.05). Intencja papieska oraz intencje naszej wspólnoty zostały wysłane e-mailem oraz są na naszej stronie.

4. Miesiąc maj

Dzisiaj rozpoczęliśmy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji wiąże się ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu litanii, 10 minut przed każdą Mszą św. niedzielną. Zachęcamy aby zatroszczyć się o śpiew czy odmawianie Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, chociażby przy okazji modlitwy wieczornej.

5. Dyżur konsularny

W dniach 19 – 20 maj odbędzie się dyżur konsularny w klasztorze Marias Minde. Więcej informacji na stronie konsulatu.

6. Podziękowania

Pragnę podziękować Rodzicom dzieci Komunijnych za złożony dar ołtarza. Rodzice zakupili projektor na potrzeby naszej polskiej grupy. Dziękuje też za piękne wystrojenie naszego kościoła na uroczystość I Komunii św.

Wszystkim życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
ks. Janusz Batko
4799098456