Ogłoszenia parafialne 3 października 2021

XXVII niedziela zwykła

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują dzisiaj kawę i ciasto.
Witamy w naszej wspólnocie ks. Sylwestra Brzeźnego. Ks. Sylwester na co dzień pracuje w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Jest odpowiedzialnym za Dzieło Powołań, za Liturgiczną Służbę Ołtarza, Szafarzy Nadzwyczajnych w diecezji Tarnowskiej. Dziękujemy za Jego posługę w konfesjonale, a także posługę w głoszeniu Słowa Bożego. Bóg zapłać.
Po błogosławieństwie poświęcenie różańców. Jeśli ktoś potrzebuje to można nabyć. Nie wyznaczamy ceny ale prosimy o dobrowolne ofiary, które będą przeznaczone na zakup innych dewocjonaliów.

2. W najbliższym tygodniu:

 • w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Msza św. w j. polskim w Voss o godz. 19.00.
 • we wtorek – wspomnienie św. s. Faustyny. Z racji obecności relikwii w naszym kościele wspomnienie św. Faustyny wspólnie będziemy świętować w przyszłą niedzielę podczas Mszy św.
 • w środę o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Siostry Misjonarki Miłości przeżywają w tym dniu 71 rocznicę powstawania Zgromadzenia. Siostry zapraszają w tym dniu od godz. 9.00 do 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w klasztorze Marias Minde.
 • w piątek – od godz. 18.00 do 19.00 możliwość spowiedzi w j. polskim
 • w sobotę – o godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
 • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w centrum.
  W przyszłą niedzielę przeżywamy XXI Dzień Papieski. List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XXI Dnia Papieskiego na naszej stronie.

3. Zaproszenie do grup parafialnych

 • Ponawiamy nasze zaproszenia do poszczególnych grup. Wiele osób już zgłosiło swoje zaangażowanie, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie im dziękujemy. Nadal jednak prosimy chętne osoby do zaangażowania się w naszej wspólnocie.
 • Prosimy o zgłaszanie się osób, które chcą dołączyć do czytających i śpiewających w naszej wspólnocie. Można to uczynić przez formularz na stronie lub podejść do zakrystii po Mszy św. Pierwszy grafik – tymczasowy został wysłany do tych, którzy się zgłosili i jest zamieszczony na naszej stronie. W najbliższym tygodniu będzie on aktualizowany.
 • Rozpoczęliśmy nasze spotkanie przy kawie po Mszy św. o godz. 15.00. Dziękujemy tym, którzy już się zaangażowali, zgłosili do dyżurów. Ale potrzebujemy jeszcze kilkanaście osób. Dlatego też zapraszamy wszystkie osoby, które raz na dwa miesiące mogą przynieść upieczone ciasto i podjąć dyżur w krypcie. Mogą też zgłaszać się osoby, które podejmą dyżur, bez przynoszenia ciasta. Dyżur podlega na tym, aby przygotować kawę, pokroić przyniesione ciasto, a po skończonej kawie umyć filiżanki, talerzyki oraz posprzątać sale. Też chcemy stworzyć grafik dyżurów, raz na 2 miesiące, po 3 osobowe grupy, a jeśli ktoś nie będzie mógł być na swoim dyżurze, będzie miał kontakt do innych osób z pozostałych tygodni i będzie mógł się zamienić. Proszę chętne osoby o zgłoszenie się do ks. Janusza, po Mszy św. lub telefonicznie. Informacje też można uzyskać u p. Justyny, która jest koordynatorem – tel. 46592160.
 • Zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczynki do udziału w scholi dziecięcej. Najbliższe spotkanie 17 października (niedziela) w klasztorze Marias Minde, o godz. 10.30. Zapisy dzieci chętnych u ks. Janusza lub u p. Walentyny, która poprowadzi scholę. Więcej informacji tutaj.

4. Zaproszenie na październik

Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowe w rodzinach, jak i również zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej pół godziny przed niedzielnymi Mszami (o 12.00, 15.00 i 19.30) jak i również w sobotę przed 19.30.
Na naszej stronie są intencje dla Róż Różańcowych. Intencje wraz grafikiem odmawiania tajemnic został wysłany do wszystkich członków Róż. Kto by chciał odebrać w wersji drukowanej, może to uczynić po Mszy św. w zakrystii.
Mamy pięć Róż Różańcowych w naszej wspólnocie. Róże św. Pawła, św. Jana Pawła II, św. Faustyny , św. Olafa oraz niepełną Róże św. Matki Teresy- w której jest jeszcze 2 miejsc wolnych. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się we wspólną modlitwę. Wystarczy zgłosić tylko swoją chęć, nawet teraz po Mszy św. Więcej na naszej stronie.

5. Wyjazd dla ministrantów

Czterodniowy wyjazd do Voss, dla ministrantów i tych którzy pragną zostać ministrantami, będzie podczas ferii jesiennych, od 11 do 14 października. Prosimy o potwierdzenie chęci wyjazdu do wtorku.

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św., Vaktom za ich obecność i posługę, a wszystkim za wszelkie składane ofiary składane na tace. Bóg zapłać.
Dziękujemy także panu Pawłowi za ufundowanie ornatu z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej oraz kompletu bielizny kielichowej. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy.