Ogłoszenia parafialne 10 października 2021

XXVIII Niedziela zwykła

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiejsza niedziela to XXI Dzień Papieski Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują dzisiaj kawę i ciasto.

2. Wspomnienie św. Faustyny

W naszej wspólnocie świętujemy dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Faustyny. Cieszymy się obecnością relikwii św. s. Faustyny w naszym kościele. Przypominamy i zachęcamy do wpisywania intencji do Księgi próśb i podziękowań. We wszystkich tych intencjach modlimy się w każdy piątek w czasie adoracji (I piątek – od 18.00 do 19.00, II, III, IV piątek od 19.30 do 20.15).
Również zachęcamy do zapisywania się na przyjęcie obrazu Jezusa Miłosiernego; zarówno rodziny, jak i osoby indywidualne. Można to uczynić po Mszy Świętej w zakrystii lub telefonicznie.

3. W najbliższym tygodniu:

  • w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque
  • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Od godz. 18.00 do 19.00 możliwość spowiedzi w j. polskim. Na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
  • w sobotę – o godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W tym czasie również możliwość spowiedzi św. w j.polskim.
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.

4. Zaproszenia do włączenia się w życie grup parafialnych

  • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do angażowania się w naszej polonijnej grupie. Dziękujemy tym, którzy to już czynią. Prosimy osoby chętne do zaangażowania w dyżur w krypcie.
  • Pragniemy ponowić nasze zaproszenie do wszystkich chłopców i dziewcząt po I Komunii św., aby dołączyli do grona ministrantów. Wystarczy przyjść do zakrystii przed lub po Mszy św. aby otrzymać szczegółowe informacje.
  • Zapraszamy w przyszłą niedzielę 17 października do klasztoru Marias Minde, o godz. 10.30 zarówno chłopców jak i dziewczynki do udziału w scholi dziecięcej. Zapisy dzieci chętnych u ks. Janusza lub u p. Walentyny, która poprowadzi scholę. Więcej informacji na naszej stronie.

5. Zaproszenie do wspólnej modlitwy różańcowej

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej 20 minut przed każdą niedzielną Mszą św., zarówno w klasztorze o 12.00 jak i w kościele w centrum o 15.00 i 19.30, a także w sobotę przed 19.30. Zatroszczmy się o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

6. Zaproszenie do wspólnej modlitwy za zmarłych

Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, zwanej „Wypominkami”. Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić od 1 do 7 listopada. Prosimy o czytelne pismo. Ofiary składane przy tej okazji są dobrowolne. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii po Mszach. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Szczegółowe informacje o odpustach, Mszach świętych oraz godzinach modlitwy różańcowej za zmarłych na folderach na stolikach oraz na naszej stronie.

7. Informacja dot. składania podań do Szkoły św. Pawła

Termin składania podań do szkoły Świętego Pawła do klasy 1. i 8. (na rok szkolny 2022/23) upływa 15 listopada 2021.

8. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św., Vaktom za ich obecność i posługę, a także wszystkim składającym ofiary składane na tace. Bóg zapłać.
Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy, a szczególnie dobrego wypoczynku dla dzieci i młodzieży podczas ferii.

ks. Janusz Batko
+47 99098456