Ogłoszenia parafialne 7 listopada 2021

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXXII niedzielę zwykła w ciągu roku. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do krypty na kawę i ciast. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.
W naszej wspólnocie witamy o. Krzysztofa Bobak OFM – franciszkanina, dyrektora liceum franciszkańskiego w Wieliczce. Witając dziękujemy o. Krzysztofowi za Jego posługę w konfesjonale oraz za głoszone Słowo Boże w naszej wspólnocie i sprawowane Msze św. Zawsze serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty.

2. W najbliższym tygodniu:

 • w poniedziałek Msza św. w Voss w j. polskim o godz. 19.00
 • we wtorek – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego. O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • w czwartek – wspomnienie św. Marcina. To również 103 rocznica Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny w przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 15.00. Natomiast po Mszy św. zapraszamy do krypty wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.
 • w piątek wspomnienie św. Jozafata. Od godz. 18.00 do 19.00 możliwość spowiedzi św. w języku polskim
 • w sobotę – wspomnienie pierwszych męczenników Polski
  • o godz. 16.00 w kościele św. Pawła Msza św. niedzielna dla dzieci . 45 minut przed Mszą św. (o 15.15) zapraszamy wszystkie dzieci do nauki śpiewu wraz scholą dziecięcą.
  • o godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
 • w niedzielę Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła. Podczas Mszy św. o 15.00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

3. Informacja dot. składania podań do Szkoły św. Pawła

Termin składania podań do szkoły Świętego Pawła do klasy 1. i 8. (na rok szkolny 2022/23) upływa 15 listopada 2021.

4. Jarmak przedświąteczny – Julemarket

W sobotę 4 grudnia (od 14.00 do 17.30) odbędzie się parafialny «Julemarked» (jarmark przedświąteczny). Dziękuje tym, którzy już zgłosili chęć przygotowania poszczególnych potraw.

Nadal prosimy o ofiarowanie i przynoszenie różnego rodzaju rzeczy, przedmiotów związanych lub nawiązujących do świąt Bożego Narodzenia. Mogą to być wykonane ręcznie lub zakupione. Może mamy takie rzeczy w naszych mieszkaniach, domach, których nie używamy, którymi możemy się podzielić. Ważne aby były nowe lub nie mające śladu używania. Te rzeczy można składać u mnie w biurze. Proszę o kontakt po Mszy lub telefonicznie.


Na Julemarket chcemy wykonać kartki świąteczne. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu kartek świąteczny na przedświąteczny jarmark prosimy o kontakt z p. Joanną – tel.: 94221145. Przygotowywanie kartek będzie 21.11 po Mszy św. o 15.00. Wystarczy tylko przyjść, wszystkie materiały i projekty kartek będą. Mile widziane do pomocy również dzieci jak i młodzież .

5. Podziękowania

Dziękuje wszystkim, którzy w minionym tygodniu gromadzili się na modlitwie różańcowej za zmarłych.
Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. Dziękujemy wszystkim składającym ofiary składane na tace. Bóg zapłać.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy.

ks. Janusz Batko
+47 99098456