Ogłoszenia parafialne 14 listopada 2021

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXXIII niedzielę zwykła w ciągu roku. W czasie Mszy św. o 15.00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do krypty do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Oczywiście naszemu świętowaniu będzie towarzyszyć kawa i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
 • w piątek od godz. 18.00 do 19.00 możliwość spowiedzi św. w języku polskim. Na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
 • w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
  • o godz. 16.00 w kościele św. Pawła Msza św. niedzielna dla dzieci . 30 minut przed Mszą św. (o 15.30) zapraszamy wszystkie dzieci do nauki śpiewu wraz scholą dziecięcą.
  • o godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
 • w niedzielę – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.
  Podczas Mszy św. o 15.00 błogosławieństwo 5 nowych ministrantów.

3. Rekolekcje adwentowe i spowiedź przedświąteczna

Rekolekcje adwentowe z nauką dla wszystkich będą 3,4,5 grudnia (I piątek, I sobota i I niedziela) podczas Mszy św. w j. polskim. Natomiast nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży będą w podczas Mszy rotatniej w czwartek (2.12) o 17.30 oraz w sobotę (4.12) o godz. 16.00. Rekolekcje parafialne poprowadzi w tym roku ks. Michał Pierzchała, student KUL-u.
Spowiedź przedświąteczna będzie 21 grudnia od godz. 17.00 do 19.30.

4. Msze św. roratnie

Już dzisiaj zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych na Msze św. roratnie, które będą w każde czwartki Adwentu o godz. 17.30 w kościele św. Pawła. Proszę o zrobienie lub zakupienie lampionu, abyśmy wszyscy na Mszy roratniej gromadzili się z lampionami.

5. Julemarket – Jarmak przedświąteczny

W sobotę 4 grudnia (od 14.00 do 17.30) odbędzie się parafialny Julemarked (jarmark przedświąteczny).

Dziękuje tym, którzy już zgłosili chęć przygotowania poszczególnych potraw oraz tym, którzy już przynieśli (lub złożyli deklaracje dostarczenia) rzeczy i przedmiotów związanych z świętami Bożego Narodzenia.
Jeśli ktoś pragnąłby jeszcze ofiarować różnego rodzaju rzeczy, przedmiotów związanych lub nawiązujących do świąt Bożego Narodzenia to proszę o kontakt po Mszy lub telefonicznie. Te rzeczy składamy u mnie w biurze.

W niedziele (21.11) po Mszy o 15.00 chcemy wykonać kartki świąteczne. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu kartek świątecznych na przedświąteczny jarmark prosimy o kontakt z p. Joanną – numer w ogłoszeniach – 94221145. Wystarczy tylko przyjść, wszystkie materiały i projekty kartek będą. Mile widziane również dzieci jak i młodzież do pomocy.

6. Podziękowania

Dziękuje wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. Dziękuje wszystkim składającym ofiary składane na tace, które są na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy.

ks. Janusz Batko
+47 99098456