Ogłoszenia parafialne z 21 listopada 2021 r

1. Informacje ogólne

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Dzisiaj po Mszy św. nie będzie kawy i ciasta.

Po Mszy św. o godz. 15.00 w krypcie przygotowywanie kartek świątecznych. Zapraszamy chętnych do pomocy.

2. Błogosławieństwo ministrantów

W czasie Mszy św. o godz. 15.00 błogosławieństwo 5-ciu nowych ministrantów, którym składamy gratulacje i życzymy aby Chrystus któremu słuą zawsze umacniał Was w codziennym życiu.

Przy tej okazji pragnę podziękować Oli za prowadzenie spotkań, oraz podziękować wszystkim ministrantom za piękne świadectwo które dają przez swoją służbę przy ołtarzu.

W każdej chwili wszyscy chętni, zarówno chłopcy jak i dziewczyny, po I Komunii św. mogą dołączyć do grona ministrantów.

3. W najbliższym tygodniu:

 • w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii. Msza św. w j. polskim w Voss o godz. 19.00.
 • w środę – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • w piątek od godz. 18.00 do 19.00 możliwość spowiedzi św. w języku polskim.
 • w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. O godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
 • w niedzielę – I niedziela adwentu. Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.

4. Przepisy sanitarne

Rada miasta Bergen wprowadza nowe przepisy i zalecenia zapobiegające rozprzestrzenianiu infekcji. Nowe przepisy przypominają:

 • jeśli ktoś jest chory lub miał bliski kontakt z kimś, kto jest chory – i jeśli ktoś ma gorączkę lub inne symptomy – należy pozostać w domu. Zachęcamy wówczas do uczestnictwa we Mszy św. online.
 • należy utrzymywać higienę rąk i używać antibac podczas wchodzenia do kościoła.
 • należy starać się trzymać jeden metr od innych, z wyjątkiem członków tego samego gospodarstwa domowego. Gdy istnieje ryzyko nie zachowania odległości co najmniej jednego metra należy używać maseczki
 • zaleca się, aby do Komunii podchodzić nawą główną a wracać boczną
 • znak pokoju przekazujemy przez skłon głową
 • kawa po Mszy św. jest zawieszona do odwołania
  Wszystkie przepisy są zamieszczone na naszej stronie. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

5. Rekolekcje dwentowe

Zapraszamy do udziału w adwentowych rekolekcjach parafialnych, które w naszej wspólnocie będą 3,4,5 grudnia (I piątek, I sobota i I niedziela) podczas Mszy św.
Natomiast Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci i młodzieży będzie podczas Mszy rotatniej w czwartek (2.12) o 17.30 oraz w sobotę (4.12) o godz. 16.00.

Rekolekcje poprowadzi w tym roku ks. Michał Pierzchała, student KUL-u. Więcej informacji tutaj.
Spowiedź przedświąteczna będzie 21 grudnia od godz. 17.00 do 19.30.

6. Msze św. roratnie

Już dzisiaj zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych na Msze św. roratnie, które będą w każde czwartki Adwentu o godz. 17.30 w kościele św. Pawła. Proszę o zrobienie czy zakupienie lampionu, abyśmy wszyscy na Mszy roratniej gromadzili się z lampionami.

7. Świece Caritas na stół wigilijny

W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia świec Caritas na stół wigilijny. Dobrowolna ofiara jest wsparciem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. Jarmak przedświąteczny – Julemarket

W sobotę 4 grudnia zapraszamy wszystkich do udziału w parafialnym «Julemarkecie» (jarmarku przedświątecznym). Każda grupa narodowościowa przygotowuje swoje stoiska z narodowymi potrawami oraz świątecznymi rzeczami. Julemarket rozpoczyna się od godz. 14.00 do 17.30 na placu między szkołą a kościołem.

9. Parkowanie przy klasztorze Marias Minde

Bardzo proszę, aby parkując samohody w okolicy klasztoru Marias Minde w żadnej sposób nie utrudniać wyjazdu z posesji dla mieszkańców oraz nie blokować możliwości dojazdu dla służb ratunkowych (pogotowie, straz pożarna)!!!

10. Podziękowania

Dziękuje za liczne zaangażowanie i dokładne posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. Zapraszam już dzisiaj na kolejne sprzątanie w 3 – ci piątek grudnia.
Dziękuje wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. Dziękuje wszystkim składającym ofiary składane na tace, które są na utrzymanie naszej parafii. Bóg zapłać.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy.

ks. Janusz Batko
+47 99098456