Ogłoszenia parafialne z 28 listopada 2021 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy dzisiaj I niedzielę Adwentu.
Witamy w naszej wspólnocie ks. Michała Pierzchałę. Ks. Michał jest doktorantem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, gdzie przygotowuje swój doktorat na temat przekazu wiary w rodzinach. Jest rekolekcjonistą, spowiednikiem przy Duszpasterstwie Akademickim KUL-u oraz związany z Domowym Kościołem Ruchu Światło-Życie.

2. Nabożeństwo na Fløien

Dzisiaj (28.11.) o godz. 14.00 nasza parafia prowadzi nabożeństwo na Fløien – zapalenie adwentowego światełka. Ponieważ Fløibanen nie działa należy wejść na Fløien piechotą.

3. W najbliższym tygodniu:

 • w poniedziałek – Msza św. w j. polskim w Voss o godz. 19.00
 • we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja.
 • w środę – o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • w czwartek:
  • Msza św. roratnia z nauką rekolekcyjną dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30
  • po Mszy św. wieczornej (od godz. 19.30) całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Więcej informacji na naszej stronie.
 • w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Jest to I piątek grudnia.
  • od godz. 17.30 do 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w j. polskim
  • o godz. 19.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
 • w sobotę – wspomnienie św. Barbary
  • o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci z nauką rekolekcyjną dla dzieci i młodzieży
  • o godz. 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła z nauką rekolekcyjna dla wszystkich
  • po Mszy św. nabożeństwo I sobotnie – modlitwa różańcowa wynagradzająca
 • w niedzielę – II niedziela adwentu. Mszę św. w j. polskim z nauką rekolekcyjną dla wszystkich:
  • godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła. Podczas Mszy św.

4. Rekolekcje adwentowe

Zapraszamy do udziału w adwentowych rekolekcjach parafialnych w j. polskim. Temat rekolekcji: Kropla drąży skałę – o rozwoju duchowym w wierze, nadziei i miłości. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał – który już dzisiaj jest obecny w naszej wspólnocie.

Ofiary składane do puszek po Mszy św. w sobotę i niedzielę będą wyrazem naszej wdzięczności ks. Rekolekcjoniście za głoszone Słowo Boże, za posługę sakramentalną.

5. Msze św. roratnie

Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych na Msze św. roratnie, które będą w każde czwartki Adwentu o godz. 17.30 w kościele św. Pawła. Proszę o zrobienie czy zakupienie lampionu, abyśmy wszyscy na Mszy roratniej gromadzili się z lampionami w ręku.

6. Julemarked – Jarmark przedświateczny

Zapraszamy również serdecznie w najbliższą sobotę od godz. 14.00 na Julemared – Jarmark przedświąteczny. Każda grupa narodowościowa naszej parafii przygotowuje swoje stoiska z narodowymi potrawami oraz świątecznymi rzeczami. Każdy znajdzie coś dla siebie :). M.in. różne potrawy narodowe, ciekawe prezenty gwiazdkowe, koncerty, liczne niespodzianki dla dzieci.

7. Przepisy sanitarne

Pamiętajmy o zachowaniu zasad sanitarnych w związku zaleceniami kommune Bergen, mające zapobiegać rozprzestrzenianiu infekcji. Przepisy na naszej stronie.

8. Świece Caritas na stół wigilijny

Na stoliku przed ołtarzem świece Caritas na stół wigilijny. Dobrowolna ofiara jest wsparciem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9. Intencje modlitewne Róż Różańcowych.

Przypominam członkom Róż Różańcowych o zmianie odmawianej tajemnicy od środy (1.12). Intencja papieska oraz intencje naszej wspólnoty zostały wysłane e-mailem oraz są na naszej stronie.

10. Rejestracja w kościele.

Dzieci urodzone poza granicami Norwegii nie są automatycznie rejestrowane w Kościele Katolickim w Norwegii. Jeśli nie jesteś pewien czy Ty i Twoja rodzina jest zarejestrowana, wypełnij i złóż formularz rejestracyjny, który znajdziesz się z tyłu kościoła. Pamiętaj, że oboje rodzice muszą podpisać się przy rejestracji dziecka poniżej 15 lat. Po skończeniu 15 lat dziecko musi zarejestrować się samo. Formularz można złożyć w zakrystii lub w biurze parafialnym.

11. Podziękowania

Dziękuje wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. Dziękujemy wszystkim składającym ofiary składane na tace. Bóg zapłać.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego czasu Adwentu.

ks. Janusz Batko
+47 99098456