Ogłoszenia parafialne z 16 stycznia 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy dzisiaj II niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego. Msza św. w j. polskim w Voss o godz. 19.00
 • środa – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. O godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • piątek – wspomnienie św. Agnieszki. Na godz. 20.15 zapraszam do wspólnego sprzątania kościoła
 • sobota – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
 • niedziela – będziemy przeżywać doroczne święto patrona naszej parafii – św. Pawła, z racji liturgicznego wspomnienia – święta Nawrócenia św. Pawła. Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła
   • W przyszłą niedzielę na godz. 10.30 do klasztoru Marias Minde zapraszamy wszystkie dzieci należące do scholi oraz dzieci, które chciałby śpiewać wraz scholą na wspólną próbę. Jest to przygotowanie do wspólnego kolędowania. Próba do godz. 12.00.

3. Przepisy sanitarne

13 stycznia zostały podane nowe wytyczne sanitarne. W związku z nowymi zasadami w kościele św. Pawła może uczestniczyć do 90 osób w stałych, wyznaczonych miejscach, które nie zmieniamy w ciągu Mszy św. W klasztorze Marias Mide 35 osób. Koniecznym jest rejestracja uczestniczących w Mszy św. Rejestracja na Msze św. niedzielne od soboty, od godz. 8.00. Należy zachować 1 m dystansu (nie dotyczy to rodziny i osób mieszkających ze sobą). W przypadku nie zachowania dystansu należy używać maseczki. Proszę o zachowywanie zasad sanitarnych.

4. Śpiewniki

Przypominam i zachęcam aby zabierać śpiewniki, które znajdują się za ławkami. Numery pieśni wywieszane są na tablicach. Włączmy się również aktywnie we wspólną modlitwę przez śpiew.

5. Caritas Bergen

Caritas Bergen poszukuje emerytowanych nauczycieli lub studentów do pracy jako nauczyciele języka norweskiego i wiedzy o społeczeństwie (samfunnsfag) . Zatrudnienie na ok 4 godziny tygodniowo. Kontakt Caritasem tel. 46677775 lub w biurze przy Sigurds gt 8
Caritas Bergen potrzebuje również wolontariuszy do pomocy przy „leksehjelp” dla dorosłych uczniów z różnych krajów. Poniedziałki, wtorki i czwartki popołudniu i w środy przed południem. Zainteresowani którzy mogą poświęcić jeden czy dwa dni w tygodniu proszeni są o kontakt tel. 466 77 775.

6. Grupa harcerska

W piątek 28 stycznia o godz. 18.00 działalność rozpoczyna grupa harcerska Świętego Jerzego.Spotkania w j. norweskim Zapraszamy chłopców w wieku od 10 do 17 lat na spotkanie na Marias Minde i wspólne zabawy. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

7. Podziękowania

Dziękuje wszystkich angażującym się w liturgie Mszy św., dziękuje vaktom.
Dziękuje za ofiary na tace. Bóg zapłać.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamyNiech Wam Bóg błogosławi.
ks. Janusz Batko
47 990 98 456