Ogłoszenia parafialne z 27 lutego 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy VIII niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękuje tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • środa – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia postanowień, wyrzeczeń. Przypominamy, że jest możliwość złożenia pisemnej abstynencji od alkoholu i innych uzależnień w kancelarii parafialnej. Więcej informacji można uzyskać po Mszy św. czy też telefonicznie.

Z racji Środy Popielcowej Msze św. z posypaniem głów popiołem:

 • w j. polskim o godz. 18.00 w centrum
 • w j. norweskim o godz. 19.00 w centrum i 9.00 na Marias Minde
 • w j. filipińskim o godz. 17.00 w centrum

Środa popielcowa jest dniem, w którym obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i wstrzemięźliwość od posiłków mięsnych (od 14 lat do śmierci).

O godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików

 • piątek – I piątek miesiąca – rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych
  • od godz. 18.00 do 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w j. polskim
  • o godz. 19.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
  • po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej
 • sobota – Msze św. w j. polskim:
  • o godz. 14.00 Msza św. w Voss z nauką rekolekcyjna dla wszystkich (godz. 13.30 – spowiedź)
  • o godz. 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła z nauką rekolekcyjna dla wszystkich
  • po Mszy św. nabożeństwo I sobotnie – modlitwa różańcowa wynagradzająca i modlitwa o pokój na Ukrainie
 • niedziela – Mszę św. w j. polskim z nauką rekolekcyjną dla wszystkich:
  • godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.

20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Rekolekcje wielkopostne

Zapraszam do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w j. polskim: i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej!” – J 15, 9. Rekolekcje poprowadzi ks. Sylwester Brzeźny – diecezjalny duszpasterz powołań w diecezji Tarnowskiej – który już od środy będzie obecny w naszej wspólnocie. Znajdźmy czas i tak zaplanujmy swoje obowiązki, aby móc przyjść i uczestniczyć.

Ofiary składane do puszek po Mszy św. w przyszłą sobotę i niedzielę będą wyrazem naszej wdzięczności ks. Rekolekcjoniście za głoszone Słowo Boże, za posługę sakramentalną.

4. Pomoc objętej wojną Ukrainie

Każdy z nas z przerażeniem śledzi wydarzenia, które dokonują się na Ukrainie. Pragniemy wszystkimi sposobami być z narodem Ukraińskim i wspierać naszą modlitwą oraz pomocą materialną. Odpowiadając na apel Ojca św. oraz Biskupów Polskich pamiętajmy w codziennej modlitwie o intencji pokoju na Ukrainie oraz przeżyjmy Środę Popielcową jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Możliwość wsparcia mieszkańców Ukrainy przez Caritas. Więcej informacji na naszej stronie.

5. Nabożeństwa wielkopostne

Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W tym roku, w czasie Wielkiego Postu, w każdy piątek o godz. 17.30 w kościele św. Pawła (w centrum) będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej możliwość przyjęcia Komunii św. Przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej od godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim.

Natomiast w niedzielę bardzo serdecznie zapraszam do śpiewu Gorzkich Żali 20 minut przed Mszami św., zarówno o 12.00, 15.00 i 19.30. Niech udział każdego z nas w tych nabożeństwach pomoże nam jak najlepiej przeżyć czas Wielkiego Postu.

6. Katecheza przedmałżeńska

Katecheza przedmałżeńska w j. polskim rozpocznie się 8 marca. Spotkania będą w szkole św. Pawła. Więcej informacji na naszej stronie. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się przez formularz rejestracyjny.

7. Intencja modlitewna

Przypominam członkom Róż Różańcowych o zmianie odmawianej tajemnicy od wtorku (1.03). Intencja papieska oraz intencje naszej wspólnoty zostały wysłane e-mailem oraz są na naszej stronie.

8. Podziękowania

Bardzo serdecznie chciałem podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w bal karnawałowy dla dzieci. Cieszy również wielka frekwencja najmłodszych uczestników wraz z rodzicami.


Dziękuje wszystkich angażującym się w liturgie Mszy św. Dziękuje za ofiary na tace, na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.


Wszystkim życzę dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy. Wszystkim życzę owocnego czasu Wielkiego Postu. Niech Wam Bóg błogosławi.
ks. Janusz Batko
+47 990 98 456