Ogłoszenia parafialne z 26 czerwca 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XIII niedzielę zwykła. Witam wszystkich przybyłych gości do naszej parafii, życzę miłego i dobrego odpoczynku.

Po Mszy św. o godz. 15.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie przy kawie i cieście. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam. Dziękuje tym osobom, które w tym tygodniu przygotowali kawę i ciasto. Pragnę też wyrazić wielką wdzięczność wszystkim, którzy w ciągu roku przygotowywali ciasto i kawę. Dziękując już dzisiaj zapraszam do dalszego zaangażowania po wakacjach.

2. W najbliższym tygodniu:

 • wtorek – wspomnienie św. Ireneusza
 • środa – uroczystość św. Piotra i Pawła. A o godz. 18.00 w sali na przeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • piątek – to I piątek miesiąca czerwca.
  • od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.
  • o godz. 19.00 – Msza św. w j. polskim
 • sobota –  jest to I sobota miesiąca. Msze św.:
  • godz. 19.30 – Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. i procesje różańcowa z lampionami wokół naszego kościoła. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dyr. Sylwester Brzeźny z Tarnowa.
 • niedziela – Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

3. Nabożeństwo Fatimskie

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwie w Nabożeństwie Fatimskim w sobotę o 19.30. Nasze uczestnictwo niech będzie odpowiedzią na zapraszanie Maryi, która zaprasza nas do wspólnej modlitwy, w sposób szczególny modlitwy o pokój.

Przed Nabożeństwem Fatimskim możliwość nabycia lampionu z tekstem pieśni, którą będziemy śpiewać w czasie procesji. Ofiara 25 kr.

Dziękuje za składane ofiary, które przeznaczamy na pokrycie zakupionych ornatów na Nabożeństwo.

4. Zmaina tajemnic różańcowych

Przypominam członkom Róż Różańcowych o zmianie odmawianej tajemnicy od piątku (01.06). Intencja papieska oraz intencje naszej wspólnoty zostaną wysłane e-mailem oraz będą zamieszczone na naszej stronie.

5. Zapisy na katechezę

Proszę, aby jeszcze przed wyjazdem na wakacje dokonać zapisania dzieci i młodzieży na katechezę w j. polskim w ramach 1 roku przygotowania do I Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania na nowy rok szkolny 2022-2023. Więcej informacji już na stronie.

6. Zmiany personalne w naszej parafii

Decyzją ks. bp. Bernta – bp. Oslo nastąpiły zmiany personalne wśród kapłanów pracujących w naszej parafii:

 • od 1 sierpnia rozpocznie pracę w naszej parafii –  a szczególnie w naszej polonijnej grupie –  ks. Dawid Banaś, który obecnie pracuje w parafii Kristiansand
 • ks. Jeyanthan Pachchek O.M.I. duszpasterz grupy tamilskiej zakończył posługę wBergen i w Norwegii i powrócił na Sri Lanke. W jego miejsce przybył ks. Rene Beshman O.M.I
 • ks. Nguyen Duy Hai duszpasterz grupy tamilskiej kończy posługę 31 lipca i będzie posługiwał w Lillehammer.  Posługę w  j. wietnamskim podejmie ks. Tan Peter Duc Do

7. Podziękowania

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się tak piękne przygotowanie ołtarza i samej uroczystości Bożego Ciała. Dziękuje naszym członkom rady parafialnej za koordynacje, dziękuje Panom przewożącym ołtarz. Dziękuje Paniom oraz Panom za niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej oraz Częstochowskiej, za niesienie baldachimu oraz nagłośnienia. Dziękuje za kwiaty do feretronu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się zaangażowali – Bóg zapłać.

Wszystkim udającym się na wakacje życzę dobrej i bezpiecznej podróży, dobrego wypoczynku. Dla wszystkich życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

ks. Janusz Batko
+47 99098456