Ogłoszenia parafialne z 5 czerwca 2022 r.

1. Informacja ogólne

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha św.
W naszej wspólnocie bardzo serdecznie witam ks. Michała Pierzchałę. Dziękuje posługę w sakramencie pokuty, za głoszone Słowo Boże.
Po Mszy św. o godz. 15.00 kawa i ciasto, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Dziękuje tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto. Bóg zapłać.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. O godz. 12.00 ekumeniczne nabożeństwo na Kristkirketomten w Bergenhus (za Haakonshallen)
 • wtorek – od godz. 17.00 do 19.00 zapraszamy na wtorkowe spotkanie w krypcie naszego kościoła. Spotkanie otwarte dla wszystkich, zarówno dla rodziców z dziećmi, jak i osób samotnych.
 • środa – wspomnienie św. Jadwigi Królowej. O godz. 18.00 w sali na przeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • sobota – wspomnienie św. Barnaby Apostoła:
  • od godz. 11.00 do 14.00 – przedwakacyjne spotkanie ministrantów i dzieci, które chciałyby dołączyć do ministrantów. Więcej informacji na stronie i też zostało wysłanych do Rodziców
  • o godz. 15.00 w kościele św. Pawła koncert chóru parafialnego
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim
 • niedziela – Niedziela Najświętszej Trójcy. Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

3. Uroczystość Bożego Ciała

W niedzielę 19 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Wspólna Msza Święta dla całej parafii na Museplassen ( przed Muzeum i pomnikiem Christie) o godz. 11.00 a następnie procesja do 4 ołtarzy na John Lunds plass, Grieghallen, Lungegårdsvannet oraz na placu szkolnym. Zakończenie w kościele. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 12.00 oraz o 15.00, tylko Msza św. wieczorna o godz. 19.30. Już dzisiaj serdecznie zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 11.00. Proszę o też uczestnictwo w strojach regionalnych. Gdyby ktoś chciał pożyczyć strój regionalny to istnieje taka możliwość – proszę o kontakt.

4. Zapisy na katechezę

Proszę, aby jeszcze przed wyjazdem na wakacje dokonać zapisania dzieci i młodzieży na katechezę w ramach 1 roku przygotowania do I Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania na nowy rok szkolny 2022-2023. Więcej informacji już na stronie.

5. Pomoc w prowadzeniu katechez

Gorąca prośba do osób, które chciałyby pomóc w prowadzeniu katechez do I Komunii św. lub Bierzmowania. Nie trzeba mieć wykształcenia teologicznego, wystarczy chęć pomocy i zaangażowania. Proszę o kontakt po Mszy św. lub telefonicznie.

6. Zakończenie katechez I roku do I Komunii św.

Dzisiaj ostatnia katecheza w ramach I – rocznego przygotowania do I Komunii św. Dziękuje bardzo serdecznie Siostrze Karolinie za prowadzenie tych katechez. Również serdecznie dziękuje p. Justynie oraz p. Karolinie za pomoc w prowadzeniu katechez. Bóg zapłać.

7. Podziękowania

Bardzo serdecznie dziękuje p. Januszowi za wykonanie i ofiarowanie podstawy pod feretron Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuje 4 osobom za ofiarę na ornaty Maryjne na nabożeństwo Fatimskie. Dziękuję osobom, które przygotowały kwiaty na feretron Matki Bożej. Wszystkim, za każde zaangażowanie serdecznie dziękuje. Bóg zapłać.

Wszystkim życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
ks. Janusz Batko
+47 99098456