Ogłoszenia parafialne z 9 stycznia 2022 r.

1. Informacje ogólne

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwyczajowo zwaną Świętem Trzech Króli. Jak co roku możemy zabrać naklejki na drzwi naszych domów i mieszkań z napisem C+M+B 2022 co się tłumaczy: Christus mansionem benedicat czyli Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2022r. Ofiary za naklejki (20 kr.) oraz ofiary na tace w całości przeznaczone są na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.
Dzisiejsza niedziela to również niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Ale zgodnie z naszą Polską tradycją śpiewamy kolędy i mamy wystrój świąteczny do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).

2. W najbliższym tygodniu:

 • środa – o godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • sobota – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 16.00 Msza św. niedzielna dla dzieci. 45 minut przed Mszą św. (o 15.15) zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego śpiewu kolęd wraz scholą dziecięcą.
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W tym czasie możliwość spowiedzi w j. polskim.
 • niedziela – Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Przepisy sanitarne

Do 13 stycznia obowiązują istniejące ograniczenia. Dlatego w czwartek pojawią się na stronie nowe obowiązujące przepisy. Proszę o śledzenie naszej strony. Pamiętajmy też o zachowywaniu wszystkich obowiązujących nas przepisów sanitarnych.

4. Caritas Bergen

Caritas Bergen poszukuje emerytowanych nauczycieli lub studentów do pracy jako nauczyciele języka norweskiego i wiedzy o społeczeństwie (samfunnsfag) . Zatrudnienie na ok 4 godziny tygodniowo. Kontakt Caritasem tel. 46677775 lub w biurze przy Sigurds gt 8
Caritas Bergen potrzebuje również wolontariuszy do pomocy przy „leksehjelp” dla dorosłych uczniów z różnych krajów. Poniedziałki, wtorki i czwartki popołudniu i w środy przed południem. Zainteresowani którzy mogą poświęcić jeden czy dwa dni w tygodniu proszeni są o kontakt tel. 466 77 775.

5. Podziękowania

Dziękuje wszystkich angażującym się w liturgie Mszy św., dziękuje vaktom.
Dziękuje za ofiary na tace. Bóg zapłać.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy. Niech Wam Bóg błogosławi.
ks. Janusz Batko
47 990 98 456