Ogłoszenia parafialne z 11 września 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXIV niedziele zwykłą w ciągu roku. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty naszego kościoła. Dzisiaj zapraszamy na gofry z owocami. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu podjęli się przygotowania kawy i ciasta.

2. W najbliższym tygodniu:

 • wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
  • od godz. 17.00 zapraszamy na wtorkowe spotkania w krypcie naszego kościoła. Zapraszamy Rodziców wraz dziećmi. Spotkania otwarte dla wszystkich.
 • środa – święto Podwyższenia Krzyża św. O godz. 18.00 w sali na przeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 • piątek – wspomnienie św. męczenników: Korneliusza i Cypriana. Na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła.
 • sobota:
  • godz. 17.00 Msza św. w Voss (a od godz. 16.00 katecheza dla dzieci do I Komunii św.)
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim w kościele św. Pawła
 • niedziela – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

3. Spotkania przy kawie i ciastku

Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy angażują się i potwierdzili swoje zaangażowanie w przygotowanie kawy i ciasta. Dziękujemy p. Justynie za koordynacje. Potrzebuje jeszcze więcej osób do podjęcia dyżuru. Dyżur ten jest jeden raz na dwa miesiące w ustaloną niedzielę. Zachęcamy do zaangażowania. Więcej informacji nas księży lub u p. Justyny – tel. 46592160

4. Pielgrzymka do Fana kirke

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki z naszego kościoła do kościoła św. Krzyża w Fanie oraz tym, którzy dołączyli na stacji Stend, za świadectwo wiary podczas pielgrzymowania. Tradycja wrześniowej pielgrzymki wpisuje się na stałe w tradycje naszej parafii. Więc już dzisiaj zapraszamy na następny rok.

5. Spotkanie ministrantów

W sobotę 17 września, od godz. 16.00 zapraszamy wszystkich ministrantów na powakacyjne spotkanie i wspólne nocowanie w szkole św. Pawła. Więcej informacji zostało wysłane rodzicom oraz jest na naszej stronie.

6. Wsparcie Seminarium Duchowneggo

Zachęcamy do wsparcia dla naszego Seminarium św. Eysteina w Oslo, zachęcamy do zostania Przyjaciółmi Seminarium – Seminarets venner i wspierania seminarium modlitwą i ofiarami. Broszury informacyjne leżą z tyłu kościoła. Można kontaktować się z ks. Rektorem – ks Bjørn Tao Nguyena. Adres mailowy: rektor.steystein@okb.katolsk.no

7. Podziękowania

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. Bóg zapłać.


Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
Duszpasterze:
ks. Janusz Batko
+47 99098456
ks. Dawid Banaś
+47 47978577