Ogłoszenia parafialne z 14 maja 2023

1. Informacje ogólne

Przeżywamy VI niedziele Wielkanocną.

W dniu wczorajszym i dzisiejszym młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. W naszej polskiej grupie przygotowywało się 24 kandydatów. Młodzieży bierzmowanej składamy najlepsze życzenia z okazji przyjęcia sakramentu dojrzałości. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Z racji tej uroczystości po Mszy św. o godz. 15.00 nie będzie kawy i ciasta.

2. W najbliższym tygodniu:

 • wtorek – święto św. Andrzeja Boboli
 • środa:
  • godz. 18.30 – nabożeństwo majowe przed Grotą Matki Bożej przy drodze do klasztoru Marias Minde
   o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • godz. 15.00 Msza św. w j. polskim w kościele św. Pawła
 • piątek:
  • godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła
 • sobota. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 16.00 – Msza św. w Voss
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • niedziela – VII niedziela wielkanocna. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Nabożeństwa majowe

Trwając w miesiącu maju zachęcamy do modlitwy litanią loretańską. Zapraszamy w każdą niedzielę 15 minut przed Mszami św. do wspólnej modlitwy. Zapraszamy w każdą środę przed Grotę Matki Bożej przy drodze do klasztoru na nabożeństwo majowe. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie w naszych rodzinach. Wiecej informacji na naszej stronie.

4. II majowy festyn rodzinny

Zapraszamy na II majowy festyn rodzinny 29 maja (drugi dzień Świąt Zesłania Ducha św.) . Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00 w klasztorze Marias Minde, a później w procesji przejdziemy pod Grotę Matki Bożej na nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie wspólne spotkanie przy grillu wraz licznymi zabawami dla dzieci. Prosimy o zgłaszanie się osób, które chciałyby pomóc. Potrzebujemy pomocy zwł. przy grillowaniu (potrzebujemy również dwa duże grille). Potrzebujemy pomocy przy przygotowaniu namiotów, również jeśli ktoś miałby pożyczyć duży namiot lub parasol. Prosimy o zgłaszanie się do p. Justyny – telefon w ogłoszeniach ( tel. 46592160) lub do nas księży. Koszt uczestnictwa w festynie to: 100 kr od osoby dorosłej i 50 kr od dziecka. Te kwoty wpłacamy na naszego Vippsa nr 716293 lub na konto polonijne 3626.3076782 albo też w czasie spotkania gotówką.

Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólne świętowanie. Więcej informacji na naszej stronie oraz plakacie.

4. Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii będzie 11 czerwca. O godz. 11.00 wspólna Msza św. na placu muzealnym. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 15.00. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa. Dzieci Komunijne oraz przeżywające I rocznice Komunii zapraszamy w strojach Komunijnych. Zapraszamy też w strojach regionalnych. Prosimy też o pomoc w przewiezieniu i ustawieniu ołtarza, który przygotowujemy jako polska grupa. Prosimy też 8 pań do niesienia feretronu Matki Bożej Fatimskiej oraz 8 mężczyzn do feretronu Matki Bożej Częstochowskiej. Zgłoszenia do nas księży.

5. Weekend w Voss

Zapraszamy wszystkich ministrantów oraz tych którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów, na wspólny wyjazd do Voss w dniach 26 – 28 maja. Więcej informacji na naszej stronie oraz zostało wysłanych do rodziców ministrantów.

6. Zapisy na katecheze

Rodziców przed wyjazdem na wakacje prosimy o zapisanie dzieci do przygotowania do I Komunii św. (dotyczy dzieci urodzonych 2016 r. lub starszych) oraz do Bierzmowania (dotyczy młodzieży klas 8 lub starszych). Więcej informacji na naszej stronie.

7. Osoba grająca na gitarze

Gdyby była osoba grająca na gitarze i mogąca zaangażować się podczas Mszy dla dzieci, po wakacjach w niektóre soboty o 16.00 to prosimy o kontakt z nami księżmi.

8. Remont kościoła

Zostają stawiane rusztowania wokół naszego kościoła w związku z remontem fasady i murów. Remont potrwa do listopada. Zachęcamy do wsparcia remontu naszego kościoła. Z góry dziękujemy za ofiary wpłacane na konto parafii.

9. Podziękowania

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy włączacie się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577