Ogłoszenia parafialne z 15 stycznia 2023 r.

1. Informcje ogólne

Dzisiaj przeżywamy II niedzielę zwykłą w ciągu roku.
Dzisiaj naszymi ofiarami wspieramy rodzinę Magdaleny i Tomasa poszkodowanych w pożarze domu. Ofiary można składać do puszki na stoliku za ławkami oraz do puszek przy wyjściu z kościoła.
Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • wtorek – wspomnienie św. Antoniego.
 • środa
  • o godz. 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
 • czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara
 • piątek:
  • godz. 20.15 – zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła
 • sobota – wspomnienie św. Agnieszki. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • niedziela –Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Siostra Consolata Mari

Witamy w naszej parafii s. Consolate Mari, która rozpoczęła swoja posługę od minionego wtorku, w miejsce s. Karoliny. Życzy Bożego błogosławieństwa w codziennej posłudze.

4. Kolędowanie scholi dzieciecej

W przyszłą niedziele na godz. 11.00 do klasztoru Marias Minde zapraszamy wszystkie dzieci śpiewające w scholi dziecięcej na próbę śpiewu. Natomiast na Mszy św. o godz. 12.00 schola dziecięca poprowadzi śpiew w czasie Mszy św. i zaprasza wszystkich do wspólnego kolędowania.

5. Odwiedziny duszpasterskie

W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Dziękujemy za wszelką okazywaną życzliwość a także dzielenie się spostrzeżeniami dotyczącymi naszej wspólnoty polonijnej i parafii. W intencji wszystkich rodzin odwiedzanych będziemy sprawować Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00, 15.00 i 19.30.

6. Śpiewniki w czasie Mszy św.

Przypominamy i zachęcamy aby zabierać śpiewniki, które znajdują się za ławkami a także przy wyjściach bocznych w kościele św. Pawła. Numery pieśni wywieszane są na tablicach. Włączmy się również aktywnie we wspólną modlitwę przez śpiew.

7. Droga Synodalna

Zapraszamy na otwarte rozmowy o naszej wspólnocie w ramach procesu Drogi Synodalnej w niedzielę 22 stycznia po Mszy o godz.11.00 w pokoju nauczycielskim w St. Paul skole, i w czwartek 26 stycznia o godz. 17.30 w Krypcie. Rada parafialna zajmie się wnioskami z tych spotkań na swym zebraniu w lutym.

8. Odpust parafialny

Odpust parafialny będziemy przeżywać w tym roku 29 stycznia. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00Po Mszy św. festyn na Sali gimnastycznej.

9. Podziękowania

Dziękujemy wam wszystkim, którzy w różny sposób włączacie się czynnie w liturgie Mszy św. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi
Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577