Ogłoszenia parafialne z 19 listopada 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXXIII niedziele zwykłą.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

Gratulujemy nowym siedmiu ministrantom, którzy dzisiaj uroczyście zostali włączeni do grona ministrantów i otrzymali błogosławieństwo. Dziękujemy wszystkim naszym ministrantom, tak licznie zawsze obecnym przy ołtarzu. Cieszymy się grupa ministrantów ciągle się powiększa. Zapraszamy, zarówno dziewczyny jak i chłopców po I Komunii św. – w każdym momencie w ciągu roku można dołączyć do grona ministrantów.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
 • wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 • środa – wspomnienie św. Cecylii:
  • godz. 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
 • piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy
 • sobota:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału i angażowania się podczas tej Mszy św. Pół godziny przed Mszą św. (czyli 15.30), zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną próbę śpiewu z scholą.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

3. Reklekcje adwentowe

Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. Rekolekcje będą 8, 9,10 grudnia. Szczegółowe informacje są na naszej stronie oraz na plakatach z tyłu kościoła.

4. Osoba grająca na gitarze

Ponawiamy prośbę: gdyby była osoba, która jeden raz w miesiącu mogłaby zagrać na gitarze podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 16.00 oraz osoby, które mogą pomóc przy prowadzeniu śpiewu, to bardzo prosimy o kontakt z nami księżmi.

5. Katecheza przedmałżeńska

Katecheza przedmałżeńska w j. polskim rozpocznie 2 marca 2024 r. Więcej informacji na naszej stronie.

6. Świece Caritas

W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia świec Caritas na stół wigilijny. Ofiara według uznania jest wsparciem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom prowadzonego przez Caritas i wsparciem potrzebujących.

7. Warsztaty dla dzieci: kalendarz adwentowy

We wtorek 28 listopada, od. godz. 17.00 do 19.00 do krypty zapraszamy na warsztaty podczas których będziemy przygotowywać kalendarz adwentowy. Wszystkie kalendarze, które dzieci stworzą będą wypełnione niespodziankami i cukierkami. Prosimy, aby mniejsze dzieci (do 5 lat) były z opiekunami. Prosimy o zapisy. Link do formularza tutaj (limit uczestników do 20 osób). Więcej informacji na naszej stronie.

8. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy włączacie się w różną posługę podczas Mszy św. i poza liturgią. Dziękujemy osobom sprzątającym w minionym piątek nasz kościół. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577