Ogłoszenia parafialne z 21 kwietnia 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy IV niedziele Wielkanocną – Niedziele Dobrego Pasterza jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy także w naszych modlitwach, również o powołania z naszej parafii.

Ofiary składane na tace przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Oslo.

Po Mszy świętej o godz. 15.00 zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

2. W najbliższym tygodniu:

  • wtorek – w naszej Ojczyźnie – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski
  • środa – o godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • czwartek – święto św. Marka Ewangelisty
  • piątek – godz. 17.00 – próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii św.
  • sobota:
    • godz. 16.00 spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii, rodziców, gości i wszystkich wiernych w kościele św. Pawła
    • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w j. polskim
  • niedziela – przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci z naszej polskiej grupy po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości przyjść na inne Msze święte niż 15.00 – czy to na Marias Minde na godz. 12.00 czy do centrum na godz. 19.30, lub też w sobotę o godz. 19.30. Pozostawmy miejsca siedzące na Mszy św. o godz. 15.00 dla rodziny i najbliższych dzieci przyjmujących I Komunię.

3. Rocznica I Komunii św.

W sobotę 4 maja o godz. 19.30 będzie Msza św. dziękczynna w I rocznicę przyjęcia Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci, zarówno te, które I Komunię przyjmowały w Bergen, ale i również w Polsce, do uczestnictwa w Mszy św. dziękczynnej w I rocznice Komunii. Więcej informacji zostało wysłane emailem do Rodziców i znajduje się na naszej stronie.

4. Sakrament Bierzmowania

Sakrament Bierzmowania będzie udzielany 4.  i 5. maja podczas Mszy św. o 10.30 i 13.00 w kościele Sw. Pawła. Módlmy się za kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziny i świadków, aby dary Ducha Św. wzmacniały ich wiarę w Boga oraz więź z Kościołem.

5. Nabożeństwa majowe

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w każdą środę miesiąca maja o godz. 18.30 przy grocie Matki Bożej przy klasztorze Marias Minde.

6. III majowy Festyn Rodzinny

Podobie jak w minionych latach, w drugi dzień Zielonych Świąt, w święto Matki Kościoła (poniedziałek -20.05) – planujemy III majowy Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 13.00. Więcej informacji już wkrótce na naszej stronie.

7. Nabożeństwa Fatimskie

Także od maja do października w I soboty miesiąca, o godz. 19.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową z lampionami wokół naszego kościoła. . Zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa.

W miesiącu maju o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej prosimy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. i przeżywających I rocznice I Komunii św

8. Parafialny Vipps i skattefradrag

Parafialny Vipps został zmodernizowany – można wybrać kategorie wpłaty. Na przełomie kwietnia i maja zostanie także uruchomiona funkcja „skattefradrag” – możliwość odpisu od podatku. Więcej informacji na stronie parafii

9. Podziękowania

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Dziękujemy sprzątającym nasz kościół w miniony piątek. Wszystkkim Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577