Ogłoszenia parafialne z 21 maja 2023

1. Informacje ogólne

Przeżywamy VII niedziele Wielkanocną.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Rity
 • wtorek:
  • od godz. 17.00 zapraszamy na wtorkowe spotkania w krypcie naszego kościoła. Spotkania plastyczne otwarte dla wszystkich, uczące zwł. techniki linorytu.
 • środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  • godz. 18.30 – nabożeństwo majowe przed Grotą Matki Bożej przy drodze do klasztoru Marias Minde
  • o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza:
 • sobota:
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim
 • niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha św. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. II majowy festyn rodzinny

Zapraszamy na II majowy festyn rodzinny 29 maja (drugi dzień Świąt Zesłania Ducha św.) Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00 w klasztorze Marias Minde, a później w procesji przejdziemy pod Grotę Matki Bożej na nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie wspólne spotkanie przy grillu wraz licznymi zabawami dla dzieci. Prosimy o zgłaszanie się osób, które chciałyby pomóc. Potrzebujemy pomocy zwł. przy grillowaniu (potrzebujemy również dwa duże grille). Potrzebujemy pomocy przy przygotowaniu namiotów, również jeśli ktoś miałby pożyczyć duży namiot lub parasol. Prosimy też o pomoc w przewiezieniu w piątek (26.05) od godz. 17.00 do 18.00 zjeżdżalni dla dzieci oraz pomoc w jej rozłożeniu w poniedziałek. Prosimy o zgłaszanie się do p. Justyny – tel. 46592160 lub do nas księży. Koszt uczestnictwa w festynie to: 100 kr od osoby dorosłej i 50 kr od dziecka. Te kwoty wpłacamy na naszego Vippsa nr 716293 lub na konto polonijne 3626.3076782 albo też w czasie spotkania gotówką.

Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólne świętowanie. Więcej informacji na naszej stronie oraz plakacie.

4. Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii będzie 11 czerwca. O godz. 11.00 wspólna Msza św. na placu muzealnym. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 15.00. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa. Dzieci Komunijne oraz przeżywające I rocznice Komunii zapraszamy w strojach Komunijnych. Zapraszamy też w strojach regionalnych. Prosimy też o pomoc w przewiezieniu i ustawieniu ołtarza, który przygotowujemy jako polska grupa. Prosimy też 8 pań do niesienia feretronu Matki Bożej Fatimskiej oraz 8 mężczyzn do feretronu Matki Bożej Częstochowskiej. Zgłoszenia do nas księży.

5. Zapisy na katecheze

Rodziców przed wyjazdem na wakacje prosimy o zapisanie dzieci do przygotowania do I Komunii św. (dotyczy dzieci urodzonych 2016 r. lub starszych) oraz do Bierzmowania (dotyczy młodzieży klas 8 lub starszych). Więcej informacji na naszej stronie.

6. Osoba grająca na gitarze

Gdyby była osoba grająca na gitarze i mogąca zaangażować się podczas Mszy dla dzieci, po wakacjach w niektóre soboty o 16.00 to prosimy o kontakt z nami księżmi.

7. Biskupi Episkopatu Skandynawii wystosowali apel do wiernych:

Drodzy Bracia i Siostry!
Od 9 do 11 maja kardynał Anders Arborelius (Sztokholm) i biskup Erik Varden (Trondheim) byli z solidarnościową wizytą w Ukrainie w imieniu Konferencji Biskupów i w imieniu wszystkich katolików w krajach nordyckich.
To co zobaczyli zrobiło wielkie wrażenie; ciężka próba jakiej doświadcza Ukraina, ciągłe zagrożenie dla cywilnych obiektów i ludności, okrucieństwa popełniane wobec bezbronnych i wobec dzieci, ale także odwaga Ukraińców, ich wytrzymałość i wysiłki humanitarne.
Jako Wasi biskupi chcemy zmobilizować wszystkich wiernych do pokojowego przeciwstawienia się tej okropnej wojnie. Dlatego też podejmiemy działania w Zielone Świątki, kiedy świętujemy Zesłanie Ducha Świętego i potwierdzamy naszą ufność, że Pan może odnowić oblicze tej ziemi swą zbawcza mocą i poprzez swych wyznawców. Prosimy, aby główna Msza Święta w Zesłanie Ducha Świętego w każdej parafii i każdym zgromadzeniu zakonnym w naszych pięciu krajach odprawiona została w intencji sprawiedliwości i pokoju w Ukrainie. Prosimy, aby cała taca w tym dniu została przeznaczona dla Caritasu w Ukrainie, który dokonuje tam wielkiego dzieła. Caritas przeznaczy naszą pomoc na żywność i środki higieniczne dla najbardziej potrzebujących. Zapotrzebowanie na taką podstawową pomoc jest ogromne i będzie się zwiększać.
Przygotujmy się w tych dniach i otwórzmy nasze serca i rozum. Z góry dziękujemy za Waszą hojność.
Maryjo Królowo Pokoju, módl się za Ukrainę
!

Cała taca w niedzielę Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii przeznaczona jest dla Caritasu w Ukrainie. Pomóżmy z całego serca! Również Msza św. o 15.00 będzie sprawowana w int. sprawiedliwości i pokoju w Ukrainie.

8. Podziękowania

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy włączacie się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w miniony piątek. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577