Ogłoszenia parafialne z 21 stycznia 2024 r.

1. Informacje ogólne

Dzisiaj przeżywamy III niedzielę zwykłą w ciągu roku.

Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 nie ma cotygodniowej kawy i ciasta. Po Mszy św. o godz. 15.00 w krypcie spotkanie wszystkich zaangażowanych w naszej polskiej grupie.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Babci a jutro Dzień Dziadka. Naszym Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych wypraszamy radość życia wiecznego.

2. W najbliższym tygodniu:

 • środa – wspomnienie św. Franciszka Salezego:
  • godz. 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
 • czwartek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła – patrona naszej parafii. Uroczyście i wspólnie będziemy świętować w przyszłą niedziele.
 • piątek – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.
 • sobota – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • niedziela – uroczystość odpustowa w naszej parafii na święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. odpustowa w j. norweskim. Po Mszy św. festyn parafialny w szkole św. Pawła. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Pomoc podczas festynu

Potrzebujemy 4 vaktów i 4 osób do pomocy po festynie oraz 2 osób do reprezentacji w procesji z darami. Jako Polska grupa na festyn przygotowujemy w tym roku ciasta. Potrzebujemy 4 osób, które mogłyby upiec i przynieść po 1 cieście. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nas księży.

4. Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych odbędzie się 3 lutego od godz. 17.00 w krypcie naszego kościoła. Konieczna rejestracja uczestnictwa. Wszystkie informacje na naszej stronie.

5. Katecheza przedmałzeńska

Katecheza przedmałżeńska w j. polskim rozpocznie 2 marca 2024 r. Więcej informacji na naszej stronie. Katecheza w j. norweskim rozpocznie się 19 lutego. Więcej informacji również na stronie.

6. Wolontariat w Caritas

Caritas Bergen nadal potrzebuje wolontariuszy. Nie są potrzebne specjalne kompetencji – Jeśli chciałbyś pomóc innym, zaangażować się – zgłoś się do zarządu Caritasu – Erika Andvika tlf 45476056.

7. Podziękowanie

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy angażujecie się w liturgie Mszy św. oraz podejmujecie różne posługi w naszej wspólnocie poza liturgią. Bóg zapłać. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w miniony piątek.
Wszystkim za wszelkie zaangażowanie. Bóg zapłać.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577