Ogłoszenia parafialne z 23 kwietnia 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy III niedziele Wielkanocną.
Po Mszy świętej zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha
 • wtorek – święto św. Marka Ewangelisty
  • od godz. 17.00 zapraszamy na wtorkowe spotkania do krypty naszego kościoła. Spotkanie zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W ramach spotkania warsztaty z recyklingu oraz linorytu.
 • środa:
  • o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek:
  • o godz. 17.30 próba dla dzieci przed I Komunią św.
 • sobota:
  • od godz. 16.00 do 17.30 spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii, rodziców, gości i wszystkich wiernych w kościele św. Pawła
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w j. polskim
 • w przyszłą niedzielę – będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
  W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci z naszej polskiej grupy po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Prosimy, aby w miarę możliwości przyjść na inne Msze święte niż 15.00 – czy to na Marias Minde na godz. 12.00 czy do centrum na godz. 19.30, lub też w sobotę o godz. 19.30. Pozostawmy miejsca siedzące na 15.00 dla rodziny i najbliższych dzieci przyjmujących Komunię.

3. Rocznica I Komunii św.

W sobotę 6 maja o godz. 16.00 będzie Msza św. dziękczynna w I rocznicę przyjęcia Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci, zarówno te, które I Komunię przyjmowały w Bergen ale i również w Polsce, do uczestnictwa w Mszy św. dziękczynnej w I rocznice Komunii. Więcej informacji zostało wysłane emailem do Rodziców.

4. Nabożeństwa majowe

Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w każdą środę miesiąca maja o godz. 18.30 przy grocie Matki Bożej przy klasztorze Marias Minde. Zapraszamy również do uczestnictwa we Mszy św. 3 Maja oraz w święto Matki Kościoła i wspólnego spotkania przy grillu. Więcej informacji na naszej stronie.

5. Nabożeństwa Fatimskie

Także od maja do października w I soboty miesiąca, o godz. 19.30 Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową z lampionami wokół naszego kościoła. W miesiącu maju o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej prosimy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.

6. Spotkanie z Caritas Bergen

Nasza parafia udziela pomocy imigrantom i uchodżcom w ramach Caritasu – Caritas Bergen Ressursenter. Zapraszamy na spotkanie „Zapoznaj się z Caritasem” do Krypty w czwartek 27 kwietnia kl 18.00- 19.00. W programie poczęstunek, muzyka i informacja o naszych działaniach. Zob. Plakat na tablicy gdzie więcej informacji.

7. Podziękowania

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia który dzisiaj rozpoczelismy. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577