Ogłoszenia parafialne z 23 stycznia 2022 r.

1. Informacje bieżące

Przeżywamy dzisiaj święto patrona naszej parafii – św. Pawła, z racji liturgicznego wspomnienia – święta Nawrócenia św. Pawła.

2. W najbliższym tygodniu

 • poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego
 • wtorek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła – które my dzisiaj przeżywamy
 • środa – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa. O godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Od godz. 18.00 do 19.00 możliwość spowiedzi w j. polskim
 • sobota – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. 45 minut przed Mszą św. (o godz. 15.15) zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną próbę śpiewu wraz scholą dziecięcą. Podczas Mszy św. i po Mszy św. wspólne kolędowanie prowadzone przez dzieci. Dla dzieci uczestniczących w kolędowaniu czekają niespodzianki
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • niedziela – Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

W przyszłą sobotę i niedzielę podczas Mszy świętych chcemy wspólnie kolędować. Kolędowanie odbędzie się w czasie każdej Mszy św. Dzieci szczególnie zapraszamy do wspólnego kolędowania w sobotę o 16.00. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 wspólne kolędowanie z naszym Zespołem w kościele św. Pawła.

3. Przepisy sanitarne

Od minionego tygodnia została zwiększona liczba mogących uczestniczyć w nabożeństwie. W kościele św. Pawła może uczestniczyć do 150 osób w stałych, wyznaczonych miejscach, które nie zmieniamy w ciągu Mszy św. W klasztorze Marias Mide 50 osób. Koniecznym jest rejestracja uczestniczących w Mszy św. Rejestracja na Msze św. niedzielne od soboty, od godz. 8.00. Należy zachowywać wszystkie obowiązujące zasady sanitarne.

4. Śpiewniki

Przypominam i zachęcam aby zabierać śpiewniki, które znajdują się za ławkami. Numery pieśni wywieszane są na tablicach. Włączmy się również aktywnie we wspólną modlitwę przez śpiew.

5. Wizyta duszpasterska

W tym tygodniu kończę odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Dziękuje za wszelką okazywaną życzliwość a także dzielenie się spostrzeżeniami dotyczącymi naszej wspólnoty polonijnej jak i naszej parafii. W intencji wszystkich rodzin odwiedzanych będę sprawować Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00, 15.00 i 19.30.

6. Przypomnienie dla bierzmowanych

Przypominam o spotkaniu dla bierzmowanych w biurze parafialnym, w ramach zaliczenia katechizmu pamięciowego. Więcej zobacz tutaj.

7. Grupa harcerska

W piątek 28 stycznia o godz. 18.00 działalność rozpoczyna grupa harcerska Świętego Jerzego. Spotkania w j. norweskim. Zapraszamy chłopców w wieku od 10 do 17 lat na spotkanie na Marias Minde i wspólne zabawy. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

8. Podziękowania

Pragnę podziękować osobom, które w miniony piątek sprzątały nasz kościół.
Dziękuje wszystkich angażującym się w liturgie Mszy św.
Dziękuje za ofiary na tace, na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.


Wszystkim życzę dobrej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy. Niech Wam Bóg błogosławi.
ks. Janusz Batko
47 990 98 456