Ogłoszenia parafialne z 26 listopada 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • wtorek:
  • od godz. 17.00 do 19.00 do krypty zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy przygotowywać kalendarz adwentowy. Z powodów organizacyjnych konieczność rejestrowania się. Więcej informacji na naszej stronie.
 • środa:
  • godz. 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
 • czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła.
 • po Mszy św. wieczornej (czyli od 19.30) adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00.
 • piątek – to I piątek miesiąca grudnia:
  • od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź w j. polskim. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji i w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań.
  • o godz. 19.00 – Msza św. w j. polskim
 • sobota – jest to I sobota miesiąca grudnia:
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła. Po Mszy św. modlitwa różańcowa wynagradzająca w ramach I soboty miesiąca.
 • niedziela – I niedziela adwentu. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 11.00 w Voss (godz. 10.00 katecheza dla dzieci do I Komunii św., po Mszy św. dla bierzmowanych)
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu, który rozpoczyna nowy Rok Kościelny. Czytania niedzielne będą z roku B, a w dni powszednie z roku 2.

3. Rekolekcje adwentowe

Jak już informowaliśmy, od 8 do 10 grudnia będziemy przezywać rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. Szczegółowe informacje są na naszej stronie oraz na plakatach. Chciejmy skorzystać z tego szczególnego czasu, jakim są rekolekcje, weźmy jak najliczniej w nich udział.

4. Zaangażowanie

Oprócz spotkań w kościele w czasie rekolekcji, chcemy również spotkać się na kawie i wspólnym posiłku. Już dziękujemy tym, którzy wyrazili swoją chęć zaangażowania. Gdyby były jeszcze osoby, które mogą upiec ciasto na piątek 8 grudnia – potrzebujemy 6 szt. ciast – to prosimy o zgłoszenie się do p. Justyny lub do nas księży.
Również pragniemy zaprosić do wspólnego przygotowania pierogów na spotkanie noworoczne, w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 15.00 w krypcie. Chętne osoby również prosimy o potwierdzenie do p. Justyny (tel. : 46592160) lub do nas księży.

5. Świece Caritas

Na stoliku przed ołtarzem są świece Caritas na stół wigilijny. Ofiara do puszki według uznania jest wsparciem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom prowadzonego przez Caritas i wsparciem potrzebujących. Ofiary można złożyć Vipps 716293 z tytułem: Świeca Caritas.

6. Katecheza przedmałżeńska

Katecheza przedmałżeńska w j. polskim rozpocznie 2 marca 2024 r. Więcej informacji na naszej stronie.

7. Msze św. roratnie

Już dzisiaj zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych na Msze św. roratnie, które będą w każde czwartki Adwentu o godz. 17.30 w kościele św. Pawła. Prosimy o zrobienie czy zakupienie lampionu, abyśmy wszyscy na Mszy roratniej gromadzili się z lampionami.

8. Sekretarz biura parafialnego

Nasza parafia zatrudni sekretarza/sekretarkę na 80%, jak najszybciej i nie później niż 1.3.2024. Poszukujemy osoby pracowitej, otwartej, życzliwej i proaktywnej, która potrafi połączyć zadania administracyjne, obsługę centrali telefonicznej, recepcji i innymi dodatkowymi pracami związanymi z działalnością biura parafialnego. Bardziej szczegółowe ogłoszenie wraz z opisem stanowiska pojawi się wkrótce na stronie parafii. Podanie należy przesłać na ręce ks. proboszcza Aloisa: alois.brodersen@katolsk.no

9. Zastępca kierownika Caritas

Również Caritas Bergen zatrudni na stanowisko zastępcy kierownika biura na pół etatu. Osoba ta powinna mieć doświadczenie w planowaniu i zarządzaniu finansami oraz pisaniu podań do sektora publicznego. Zakres obowiązków do ustalenia, a czas trwania stanowiska tymczasowego wynosi kilka miesięcy. Kontakt i więcej informacji z przewodniczącym zarządu Erikiem Andvikiem, tel. 45476056.

10. Intencje Róż Różańcowych

Przypominamy członkom Róż Różańcowych o zmianie odmawianej tajemnicy od piątku (01.12). Intencja papieska oraz intencje naszej wspólnoty zostały wysłane e-mailem oraz są zamieszczone na naszej stronie.

8. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy włączacie się w różną posługę podczas Mszy św. i poza liturgią. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577