Ogłoszenia parafialne z 26 marca 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. Wsłuchujemy się dziś w Słowo Pasterskie Biskupów Skandynawii
Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu pełnią dyżur w krypcie. Bóg zapłać.

2. W najbliższym tygodniu:

 • środa:
  • od godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • piątek:
  • godz. 17.00 – możliwość spowiedzi w j. polskim
  • godz. 17.30 – Droga Krzyżowa w j. polskim w kościele św. Pawła
  • godz. 19.00 – Msza św. w j. norweskim w intencji wszystkich uczestników EkstremalneDrogi Krzyżowej. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy aby Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpocząć Mszą św. Więcej informacji o EDK na naszej stronie.
 • sobota – wigilia Niedzieli Palmowej a zarazem I sobota miesiąca kwietnia
  • godz. 16.00 zapraszamy do wspólnego robienia palmy. Jest to piękna tradycja od kilku lat, że nasza grupa wykonuje palmy dla naszej i innych grup, a dochód pragniemy przekazujemy na Caritas.Prosimy też o zgłoszenie się osób, które chciałyby sprzedawać palmy przed Mszami św. w niedziele. Także prosimy o kwiaty, bukszpan, gałązki brzozy lub inne zielone gałązki, z których można by wykonać palmy
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim. Po Mszy św. modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach nabożeństwa I soboty miesiąca.
 • niedziela – Niedziela Palmowa, czyli Meki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie palm. Msze święte w j. polskim:
  • godz. 11.00 – w Voss
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła.

3. Triduum Paschalne

Jako polska grupa w tym roku Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilię Paschalną) będziemy świętować w wynajętym kościele protestanckim Sælen kirke. Mapa z dojazdem i godziny nabożeństw są na naszej stronie. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania tych najważniejszych tajemnic naszej wiary. Ofiary składane podczas Wielkiego Czwartku będą na pokrycie kosztów wynajmu. Już dziś dziękujemy za zrozumienie i waszą ofiarność.

4. Spowiedź przedswiąteczna

Spowiedź przedświąteczna w j. polskim w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek (04.04) od godz. 17.00 do 19.00 w kościele św. Pawła. Będzie o. Zygmunt oraz o. Elizeusz. Prosimy, nie odkładajcie spowiedzi na pozostałe dni Wielkiego Tygodnia.

Natomiast śpowiedź przedświateczna w St. Olav Senter w Voss będzie w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów o godz. 11.00

5. Srebny jubileusz kapłaństwa

W dniu 13 kwietnia 2023 r., swój srebrny jubileusz kapłaństwa będzie przeżywał proboszcz Dom Alois. Jako wspólnota całej naszej parafii chcemy uczcić tę rocznicę. Już dzisiaj zapraszamy na wspólną Mszę św. dziękczynną 13 kwietnia o godz. 19:00. Po Mszy planowane jest spotkanie w Krypcie. Pragniemy wręczyć od całej parafii prezent – niespodziankę. Zachęcamy do indywidualnego wsparcia według własnych możliwości. Ofiary można wpłacać na konto – nr 34115127189 do 1 kwietnia 2023 r. lub składać w kopercie czy przez Vippsa naszej polonijnej wspólnoty z tytułem: Dom Alois. Więcej informacji u nas księży.

6. Ofiara na kwiaty i dekoracje

W przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na kwiaty do Bożego Grobu oraz na nową dekoracje Grobu Pańskiego, którą zamówiliśmy dla naszej polskiej grupy.

7. Zmiana tajemnicy

Przypominamy członkom Róż Różańcowych o zmianie odmawianej tajemnicy od soboty (1.04). Intencja papieska oraz intencje naszej wspólnoty zostaną wysłane e-mailem oraz są na naszej stronie.

8. Podziękowania

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować p. Annie Bogdanowicz – za prowadzone prelekcje oraz warsztaty dla narzeczonych oraz małżonków. Bóg zapłać.

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia oraz owocnego dalszego czasu Wielkiego Postu. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577