Ogłoszenia parafialne z 28 kwietnia 2024 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy V niedziele Wielkanocną. Witamy tak wielu gości przybyłych do naszej parafii.

Wczoraj i dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystości I Komunii Świętej. W naszej polskiej grupie przygotowywało się 41 dzieci. Wszystkim dzieciom oraz Rodzicom składamy najlepsze życzenia z okazji tej pięknej uroczystości. Pamiętajmy w tych dniach w naszych modlitwach o dzieciach przystępujących do I Komunię św., aby ich przyjaźń z Jezusem, dzięki trosce rodziców, była ciągle rozwijana.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej
 • środa – wspomnienie św. Józefa:
  • godz. 14.30 rozpoczęcie pielgrzymki z klasztoru Marias Minde do kościoła św. Pawła, na którą zaprasza Legion Maryi. O 17.00 Msza św. w j. angielskim i spotkanie przy kawie w krypcie
  • godz. 18.30 nabożeństwo majowe przy Grocie Matki Bożej przy klasztorze Marias Minde.
  • godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania.
  • od godz. 16.00 próba liturgii dla młodzieży bierzmowanej
  • godz. 18.30 nieszpory w int. o powołania w j. norweskim w kościele św. Pawła, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00.
 • piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Święto Konstytucji 3 Maja. W tym dniu sposób szczególny chcemy modlić się za naszą Ojczyznę. Jest to zarazem I piątek miesiąca maja.
  • od godz. 17.30 spowiedź dla młodzieży do bierzmowania, dzieci przeżywających I rocznice I Komunii św. oraz wszystkich wiernych
  • godz. 19.00 Msza św. w int. naszej Ojczyzny
 • sobota – wspomnienie św. Floriana. I sobota miesiąca maja:
  • godz. 10.30 i 13.00 Msze św. pod przewodnictwem bp. Bernta podczas której młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania
  • godz. 19.30 Nabożeństwo Fatimskie z procesją z lampionami wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, a w sposób szczególny dzieci przeżywające I rocznice przyjęcia I Komunii św. oraz dzieci przeżywające Biały Tydzień.
   W tym miesiącu o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej prosimy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. i przeżywających I rocznice I Komunii św.
 • niedziela – VI niedziela wielkanocna. Msze św.:
  • godz. 10.30 i 13.00 Msze św. pod przewodnictwem bp. Bernta podczas której młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania
  • godz. 11.00 – w St. Olav w Voss
  • godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Miesiąc maj

W środę rozpoczynamy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji wiąże się ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. Zapraszamy w każdą środę maja na wspólne nabożeństwo majowe, na godz. 18.30, przed Grotą Matki Bożej przy drodze do klasztoru Marias Minde (bez względu na pogodę!). Więcej informacji na naszej stronie. Zapraszamy również do wspólnego śpiewu litanii, 10 minut przed każdą Mszą św. niedzielną. Zachęcamy także, aby zatroszczyć się o śpiew czy odmawianie Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, chociażby przy okazji modlitwy wieczornej.

4. Zmiana tajemnic różańcowych

Członkom Róż Różańcowych przypominany o zmianie tajemnic różańcowych od środy (1.05). Intencje modlitewne zostały wysłane e-mailem oraz są zamieszone na naszej stronie.

5. Pomoc w prowadzeniu katechezy

Potrzebujemy osób mogących pomóc w prowadzeniu katechezy w j. polskim. Nie trzeba mieć teologicznego wykształcenia, tylko chęć pomocy. Prosimy o kontakt z nami księżmi.

6. Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii będzie 2 czerwca. O godz. 11.00 wspólna Msza św. na placu muzealnym. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 15.00. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa. Dzieci Komunijne oraz przeżywające I rocznice Komunii zapraszamy w strojach Komunijnych. Zapraszamy też w strojach regionalnych. Prosimy o zgłaszanie się 8 pań oraz 8 panów do niesienia feretronu M. B. Fatimskiej oraz M. B. Częstochowskiej.

7. III majowy Festyn Rodzinny

W poniedziałek 20 maja (drugi dzień Zielonych Świąt) zapraszamy już tradycyjnie na III majowy Festyn Rodzinny. Więcej informacji już na naszej stronie. Prosimy też o zgłaszanie się osób, które mogłyby pomóc przy pilnowaniu dzieci na zjeżdżalniach, przy grillowaniu a także przy przygotowaniu do festynu oraz po jego zakończeniu. Zgłoszenia przez formularz.

8. Podziękowania

Przeżywając Uroczystość I Komunii św. pragniemy wyrazić naszą wdzięczność. Dziękujemy bardzo serdecznie naszym Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości za wszelką pomoc w katechezie. Dziękujemy p. Justynie również za pomoc w prowadzeniu katechez. Dziękujemy p. Marcie za piękne prowadzenie scholi i śpiewu podczas Mszy o 16.00. Dziękujemy p. Joli za śpiew i grę. Bóg zapłać.
Dziękujemy bardzo serdecznie za złożony dar ołtarza – większość Rodziców dzieci Komunijnych złożyła ofiarę 17 000 kr na pokrycie kosztów remontu elewacji oraz wymianę dachu naszego kościoła.
Dziękujemy za liczne zaangażowanie się Rodziców dzieci Komunijnych w dyżury przy kawie i cieście w krypcie po Mszy św. o godz. 15.00
Wszystkim angażującym się w jakikolwiek sposób w naszej wspólnocie – Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577