Ogłoszenia parafialne z 28 maja 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha św.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 nie będzie kawy i ciasta.
Dzisiaj naszą modlitwą a także ofiarami na tace okazujemy naszą solidarność z mieszkańcami Ukrainy.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła:
  • o godz. 12.00 nabożeństwo ekumeniczne na Kristkirketomten w Bergenhus
  • o godz. 15.00 zapraszamy na II majowy festyn rodzinny. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00 w klasztorze Marias Minde, a później w procesji przejdziemy pod Grotę Matki Bożej na nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie wspólne spotkanie przy grillu wraz licznymi zabawami dla dzieci.
   Już teraz dziękujemy tym, którzy się zaangażowali i wyrazili chęć zaangażowania. Potrzebujemy jeszcze co najmniej jedną osobę do pomocy przy grillowaniu.
   Koszt uczestnictwa w festynie to: 100 kr od osoby dorosłej i 50 kr od dziecka. Te kwoty wpłacamy na naszego Vippsa nr 716293 lub na konto polonijne 3626.3076782 albo też w czasie spotkania gotówką. Serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólne świętowanie. Więcej informacji na naszej stronie oraz plakacie.
 • wtorek:
  • od godz. 17.00 zapraszamy na wtorkowe spotkania w krypcie naszego kościoła. Spotkania plastyczne otwarte dla wszystkich, uczące zwł. techniki linorytu.
 • środa – święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • godz. 18.30 – nabożeństwo majowe przed Grotą Matki Bożej przy drodze do klasztoru Marias Minde
  • o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana:
  po Mszy św. o godz. 19.00 całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na naszej stronie.
 • piątek – przeżywamy I piątek miesiąca czerwca:
  • od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.
  • godz. 19.00 Msza św. w j. polskim
 • sobota – jest to I sobota miesiąca:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. Pól godziny przed Mszą św. zapraszamy dzieci do wspólnej próby śpiewu.
  • godz. 19.30 – Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. i procesja różańcowa z lampionami wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco do udziału w Nabożeństwie Fatimskim, w sposób szczególny młodzież bierzmowaną, a rodziców młodzieży bierzmowanej prosimy o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwu będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Zygmunt Majcher OFM, duszpasterz Polonii w Førde
 • niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 11.00 – Msza św. w Voss
  • godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Spotkanie dla Rodziców dzieci z I roku

W sobotę i niedzielę jest ostania katecheza dla dzieci w ramach I roku przygotowania. Gdy dzieci udają się na katechezę rodziców zapraszamy na spotkanie z ks. Januszem do audytorium szkoły św. Pawła. Obecność rodziców obowiązkowa.

4. Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii będzie 11 czerwca. O godz. 11.00 wspólna Msza św. na placu muzealnym. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 15.00. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa. Dzieci Komunijne oraz przeżywające I rocznice Komunii zapraszamy w strojach Komunijnych. Zapraszamy też w strojach regionalnych. Potrzebujemy nadal Pań, które mogłby nieść feretron Matki Bożej Fatimskiej oraz mężczyzn do feretronu Matki Bożej Częstochowskiej oraz do nagłośnienia. Zgłoszenia do nas księży.

5. Zapisy na katecheze

Rodziców przed wyjazdem na wakacje prosimy o zapisanie dzieci do przygotowania do I Komunii św. (dotyczy dzieci urodzonych 2016 r. lub starszych) oraz do Bierzmowania (dotyczy młodzieży klas 8 lub starszych). Więcej informacji na naszej stronie. Jes również możliwość uczestnictwa w katechezie w j. norweskim Więcejinformacji na stronie parafii.

6. Osoba grająca na gitarze

Gdyby była osoba grająca na gitarze i mogąca zaangażować się podczas Mszy dla dzieci, po wakacjach w niektóre soboty o 16.00 to prosimy o kontakt z nami księżmi.

7. Intencja Róż Różańcowych

Członkom Róż Różańcowych przypominany o zmianie tajemnic różańcowych. Intencje modlitewne zostały wysłane e-mailem oraz są zamieszone na naszej stronie.

8. Pielgrzymka do Fatimy

Parafia planuję pielgrzymkę do Fatimy w dniach 9 – 15 października 2023. Pielgrzymka w j. norweskim /angielskim. Zebranie informacyjne we wtorek 31 maja po Mszy św. wieczornej w audytorium szkoły. Więcej informacji można uzyskać u katechetki Jofrid

9. Podziękowania

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy włączacie się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Dziękujemy za kwiaty do feretronu Matki Bożej. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577