Ogłoszenia parafialne z 28 sierpnia 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXII niedzielę zwykła.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 • środa – o godz. 18.00 w sali na przeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • piątek – to I piątek miesiąca września.
  • od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.
  • godz. 19.00 – Msza św. w j. polskim
 • sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża a zarazem I sobota miesiąca.
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci – zapraszamy wszystkie dzieci wraz do udziału i angażowania się podczas tej Mszy św. Pół godziny przed Mszą św., czyli 15.30, zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną próbę śpiewu z scholą.

W sobotę Mszą św. o godz. 16.00 rozpoczyna się katecheza dla 1 grupy w ramach II roku przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. katecheza organizacyjna wraz z rodzicami.

 • godz. 19.30 – Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. i procesja różańcowa z lampionami wokół naszego kościoła.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwie w nabożeństwie. Nasze uczestnictwo niech będzie odpowiedzią na zapraszanie Maryi, która zaprasza nas do wspólnej modlitwy, w sposób szczególny modlitwy o pokój. Przed Nabożeństwem Fatimskim możliwość nabycia lampionu z tekstem pieśni, którą będziemy śpiewać w czasie procesji. Ofiara 25 kr.

 • niedziela – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 11.00 w Voss
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

W przyszłą niedziele (04.09) o 13.30 rozpoczyna się katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w ramach 1 i 2 roku przygotowania. Natomiast po Mszy św. o 15.00 rozpoczyna się katecheza dla 2 grupy w ramach II roku przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. katecheza organizacyjna wraz z rodzicami.

Jeśli ktoś z rodziców nie dokonał zapis dzieci i młodzieży na katechezę to jest ostatni moment, aby to uczynił. Więcej informacji o katechezach na naszej stronie. Wszystkie terminy i godziny katechez są zamieszczone na stronie.

Przypominamy również, że można uczestniczyć w dodatkowych katechezach prowadzonych przez siostry i nas księży w Polskiej Szkole, od godziny 9.00. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych katechezach. Więcej informacji na stronie.

3. Spotkania przy kawie i ciastku

Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze spotkania przy kawie i ciastku. Już dzisiaj wszystkich zapraszamy na wspólną kawę i ciasto po Mszy św. o godz. 15.00. Dziękujemy tym, którzy angażują się w przygotowanie i zapraszamy nowe osoby do zaangażowania.

4. Zaproszenie do grona ministranów

Bardzo serdecznie zapraszamy, zarówno chłopców jak i dziewczyny, ktorzy są po I Komunii św. do grona ministrantów. Rodziców prosimy o zachęte swoich dzieci. Wystarczy przyjść przed Mszą św. do zakrystii.Spotkanie oraganizacyjne dla kandyatów na ministrantów będzie 6 września o godz. 16.30 w kościele św. Pawła. Więcej informacji pojawi się wkrótce na stronie.

5. Intencja modlitewna na wrzesień 2022 r.

Przypominam członkom Róż Różańcowych o zmianie odmawianej tajemnicy od czwartku (01.08). Intencja papieska oraz intencje naszej wspólnoty zostały wysłane e-mailem oraz są zamieszczone na naszej stronie. 

6. Zaproszenie od Sióstr Misjonarek Miłości

Siostry Matki Teresy zapraszają na uroczystość 25-lecia odejścia Matki Teresy do Pana, w sobotę 3 września o godz. 15.00. Program wisi na tablicy ogłoszeń. Siostry proszą o zgłoszenia do 1 września

7. Piesza Pielgrzymka do Fana Kirke

Już dzisiaj pragniemy zachęcić na pielgrzymkę z naszego kościoła do kościoła św. Krzyża na Fanie (Fana kirke), która będzie 10 września. Wiecej szeczgółów odnośnie godzin bedzie podanych wkrótce.

8. Podziękowania

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączają się w posługę podczas Mszy św. Bóg zapłać.


Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko
+47 99098456
ks. Dawid Banaś
+47 47978577