Ogłoszenia parafialne z 25 września 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXVI niedziele zwykłą w ciągu roku. Przeżywamy dzisiaj dzień Migranta i Uchodźcy. Obejmijmy wszystkich, którzy są pozbawieni domu, naszą modlitwą i wsparciem. Jest to również niedziela Caritasu w naszej diecezji.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty naszego kościoła. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu podjęli się przygotowania kawy i ciasta.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – o godz. 17.00 spotkanie przyjaciół i czcicieli św. Matki Teresy. Siostry Misjonarki Miłości serdecznie wszystkich zapraszają. Spotkanie w Sali naprzeciw krypty.
 • wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo
  • od godz. 17.00 zapraszamy na wtorkowe spotkania w krypcie naszego kościoła. Spotkania otwarte dla wszystkich. Zapraszamy.
 • środa – wspomnienie św. Wacława. O godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • od godz. 17.00 do 18.30 w kościele św. Pawła spotkanie dla wszystkich, którzy chcą zostać ministrantami.
 • piątek – wspomnienie św. Hieronima.
 • sobota – I sobota miesąca
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci – zapraszamy wszystkie dzieci do udziału i angażowania się podczas tej Mszy św. Pół godziny przed Mszą św. (czyli 15.30), zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną próbę śpiewu z scholą.
  • godz. 19.30 – Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. i procesja różańcowa z lampionami wokół naszego kościoła. Będzie to ostatnia procesja w tym roku. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Bartosz Checiek – dyrektor wydawnictwa Biblos. O niesienie feretronu prosimy Róże Różańcowe: św. Jana Pawła II, św. Olafa, św. Matki Teresy, św. Pawła, św. Faustyny.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwie w nabożeństwie. Nasze uczestnictwo niech będzie odpowiedzią na zapraszanie Maryi, która zaprasza nas do wspólnej modlitwy, w sposób szczególny modlitwy o pokój. Przed Nabożeństwem Fatimskim możliwość nabycia lampionu z tekstem pieśni, którą będziemy śpiewać w czasie procesji. Ofiara 25 kr.

 • niedziela – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

3. Przyrzeczenie ministrantów

W przyszłą niedziele, 2 października podczas Mszy św. o godz. 15.00 uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów naszej parafii. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczyny i chłopców, po I Komunii św. do służby przy ołtarzu. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii, po Mszy św.

4. Miesiąc październik

W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, który jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej 20 minut przed każdą niedzielną Mszą św., zarówno w klasztorze o 12.00 jak i w kościele w centrum o 15.00 i 19.30. Prosimy członków róż różańcowych o prowadzenie modlitwy różańcowej.
Zatroszczmy się też o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

5. Intencje Róż Różańcowych

Przypominamy członkom Róż Różańcowych o zmianie odmawianej tajemnicy od soboty (01.10). Intencja papieska oraz intencje naszej wspólnoty zostaną wysłane e-mailem oraz będą zamieszczone na naszej stronie.

6. Całonocna adoracja Najświętsdzego Sakramentu

Już dzisiaj zapraszamy na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu w nocy z 6 na 7 października. Początek po Mszy Świętej wieczornej. Prośba od Sióstr do chętnych, którzy chcieliby się zdeklarować swój udział w nocnych godzinach (że będą na pewno obecni), aby zgłosić do Sióstr lub do nas księży. Więcej informacji pojawi się na stronie.

7. Adoracja w klasztorze Marias Minde

Również w piątek 7 października , w święto Matki Bożej Różańcowej Siostry w klasztorze Marias Minde zapraszają na adorację od godz. 12.00 do 18.00.

8. Podziękowania

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. Dziękujemy za ofiary na tace, które dzisiaj przeznaczone są w całości na Caritas. Bóg zapłać.


Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
Duszpasterze:
ks. Janusz Batko
+47 99098456
ks. Dawid Banaś
+47 47978577