Ogłoszenia parafialne z 3 kwietnia 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy 5 niedziele Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszam na kawę i ciasto do krypty. Podczas kawy wspólne robienie kwiatków, które wykorzystamy do przygotowania palm. Dziękuje tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W tym tygodniu:

 • środa – o godz. 18.00 spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • piątek:
  • od godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim w kościele św. Pawła
  • godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w j. polskim.
  • godz. 19.00 Msza św. w j. norweskim, po której wyruszymy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zachęcam jeszcze niezdecydowanych do wzięcia udziału. Więcej na naszej stronie.
 • w sobotę:
  • godz. 16.00 – wspólne przygotowanie palm. Jest to piękna tradycja od kilku lat, że nasza grupa wykonuje palmy dla innych grup, a dochód pragniemy przekazać przez Caritas. na parafie św. Jana Nepomucena w Bojanach na Ukrainie oraz prowadzony w tejże parafii Dom Rekolekcyjny, w którym schronienie znalazły matki z dziećmi z terenów objętych wojną. Proszę też o zgłoszenie się osób, które chciałyby sprzedawać palmy przed Mszami św. w niedziele.
  • Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dodatkowo parafie św. Jana w Bojanach można to uczynić składając ofiarę po Mszy św. lub wpłacając na nasze polonijne konto 3626.30.76782 lub przez Vipps nr 716293 z tytułem: UKRAINA.
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • niedziela – Niedziela Palmowa czyli Meki Pańskiej. Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali. Podczas Mszy świętych poświęcenie palm.

3. Triduum Paschalne w Sælen kirke

Jako polska grupa w tym roku Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Piątek i Wigilię Paschalną) będziemy świętować w wynajętym kościele protestanckim Sælen kirke. Mapa z dojazdem i godziny nabożeństw są na naszej stronie. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania tych najważniejszych tajemnic naszej wiary.
Ofiary składane podczas Triduum będą na pokrycie kosztów wynajmu. Już dziś dziękujemy za zrozumienie i waszą ofiarność.

4. Spowiedź przedświąteczna

Spowiedź przedświąteczna w j. polskim w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek (12.04) od godz. 17.00 do 19.00 w kościele św. Pawła.

5. Nabożeństwo Fatimskie

Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w I sobotach miesiąca w nabożeństwie Fatimskim. Msza św. o godz. 19.30. Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, wraz z modlitwą o pokój na Ukrainie. Od maja do października modlitwę różańcową będziemy odmawiać udając się w procesji z lampionami wokół kościoła.
Pragniemy też zakupić figurę Matki Bożej Fatimskiej i przygotować feretron, który będzie noszony podczas procesji. Ofiary na figurę można składać po Mszy św. lub wpłacając na nasze polonijne konto 3626.30.76782 lub przez Vipps nr 716293 z tytułem: FIGURA.

6. Podziękowania

Dziękuje wszystkich angażującym się w liturgie Mszy św. Dziękuje za ofiary na tace, na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.


Wszystkim Wam życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Nie Bóg Was umacnia i błogosławi na czas Wielkiego Postu.
ks. Janusz Batko
+47 990 98 456