Ogłoszenia parafialne z 3 września 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXII niedziele zwykłą w ciągu roku.

W naszej wspólnocie bardzo serdecznie witamy ks. Sylwestra Brzeźnego – Dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach. Dziękujemy ja obecność, posługę w konfesjonale, skierowane Słowo Boże podczas Nabożeństwa Fatimskiego oraz dzisiejszej niedzieli. Zawsze serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty naszego kościoła. Dziękujemy tym którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto oraz wszystkich, którzy wyrazili chęć zaangażowania się w dyżury w krypcie.

2. W najbliższym tygodniu:

 • wtorek – Siostry Matki Teresy zapraszają na wspomnienie niebiańskich urodzin Matki Teresy:
  • o godz. 19.00 Msza Święta ze wspomnienia św. Matki Teresy
 • środa:
  • o godz. 18.00 – w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • od godz. 17.30 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów. Więcej informacji na stronie i zostało wysłanych do rodziców
 • sobota – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. Zapraszamy pół godziny wcześniej do wspólnego śpiewu ze scholą dziecięcą.
  • po Mszy św. o 16.00 rozpoczęcie katechezy do I Komunii św. w ramach II roku przygotowania. Na tę katechezę zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi na spotkanie organizacyjne.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • niedziela – XXIII Niedziela zwykła. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła.

3. Spotkanie z misjonarzem

W przyszłą niedziele w naszej wspólnocie będziemy gościć ks. Grzegorza Kozioła – misjonarza posługującego na Kubie. Ks. Grzegorz skieruje do nas Słowo Boże, a po Mszy św. o 15.00 w krypcie opowie o swojej pracy misyjnej. Już dzisiaj zapraszamy. Również po Mszach św. w przyszłą sobotę i niedziele ofiarami do puszek będzie możliwość wsparcia pracy duszpasterskiej misjonarzy na Kubie.

4. Katecheza do I Komunii i bierzmowania

Jeśli ktoś nie zapisał dzieci czy młodzieży na katechezę do I komunii św. czy bierzmowania, prosimy aby uczynić to bezzwłocznie. Więcej informacji na stronie.

5. Pielgrzymka do Fana kirke

W sobotę 16. września odbędzie się coroczna pielgrzymka do kościoła Świętego Krzyża na Fanie (Fana kirke). Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, a zwłaszcza młodzież. W tym roku obowiązkowo biorą udział w tej pielgrzymce kandydacie do Bierzmowania, z drugiego roku przygotowania, zarówno uczęszczający w katechezie w jęz. polskim jak i w j. norweskim. Chcemy, aby wspólne pielgrzymowanie, modlitwa i śpiew przyczyniły się do integracji młodzieży należącej do naszej parafii. Rozpoczęcie pielgrzymki przy kościele św. Pawła o godz. 10.00. Więcej informacji zostanie też podane na katechezie.

6. Zaproszenie do grona ministrantów

Zapraszamy zarówno dziewczyny jak i chłopców, którzy są po I komunii św. do dołączenia do grona ministrantów. Więcej informacji jest na stronie i zostało wysłane do Rodziców dzieci I komunijnych.

7. Wyróżnienie dla ministrantów

Pragniemy również poinformować, że podczas spotkania wszystkich grup należących do NUK-u, które odbywają się co roku w Oslo, nasza grupa -polskich ministrantów- spośród wszystkich grup, otrzymała wyróżnienie za najlepiej i najprężniej działająca grupę w minionym roku.
W tym miejscu chcemy wyrazić wielkie podziękowanie wszystkim którzy polską grupę ministrantów tworzą. A szczególne podziękowania kierujemy do Aleksandry – lidera naszej grupy, za zgłoszenie polskiej grupy ministrantów w NUK-u i wielkie zaangażowanie. Mam nadzieje, że otrzymane wyróżnienie będzie dalszą motywacją do naszych działań 🙂. Zobacz więcej.

8. Podziękowania

Dziękujemy za kwiaty do feretronu Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączacie się w różną posługę podczas Mszy św. i poza liturgią. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577