Ogłoszenia parafialne z 30 kwietnia 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy IV niedziele Wielkanocną – Niedziele Dobrego Pastrza, która jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Prośmy w naszych modlitwach również o powołania z naszej parafii.

Wczoraj i dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystości I Komunii Świętej. W naszej polskiej grupie przygotowywało się 51 dzieci a także 4 dzieci w Voss.
Wszystkim dzieciom oraz Rodzicom składamy najlepsze życzenia z okazji tej pięknej uroczystości. Pamiętajmy w tych dniach w naszych modlitwach o dzieciach przystępujących do I Komunię św., aby ich przyjaźń z Jezusem, dzięki trosce rodziców, była ciągle rozwijana.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Józefa. Siostry Misjonarki Miłości i Legion Maryi zapraszają na pielgrzymkę pieszą do klasztoru Marias Minde. Początek z kościoła św. Pawła o godz. 11.00. Zakończenie około godz. 14.00
 • wtorek – wspomnienie św. Anatazego
 • środa – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym dniu sposób szczególny chcemy modlić się za naszą Ojczyznę
  • godz. 18.30 – nabożeństwo majowe przed grotą Matki Bożej przy drodze do klasztoru Marias Minde i procesja do klasztoru
  • godz. 19.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny
  • o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – wspomnienie św. Floriana. Jest to I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania
  • o godz. 18.00 nieszpory i modlitwy o powołania w j. norweskim w kościele św. Pawła
  • godz. 19.00 – Msza św. w j. norweskim. Po Mszy św. rozpoczęcie całonocnej adoracji, na którą serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na naszej stronie.
 • piątek – święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba. Jest to I piątek miesiąca.
  • od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Zapraszamy do spowiedzi dzieci Komunijne aby rozpoczęły I piątki miesiąca. Zapraszamy również dzieci przeżywające I rocznice oraz wszystkich wiernych. Będzie nas 3 księży do spowiedzi, aby każdy miał możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania.
  • godz. 19.00 Msza św. w j. polskim
 • sobota – jest I sobota miesiąca:
  • od godz. 16.00 Msza św. dziękczynna w I rocznice Komunii św. dla dzieci, które przyjęły w minionym roku Komunię św. Zapraszamy wszystkie dzieci, zarówno te, które przyjmowały Komunie tutaj w Bergen a także w Polsce. Zapraszamy pół godziny przed Mszą św. na wspólną próbę śpiewu
  • godz. 19.30 – Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. i procesja różańcowa z lampionami wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco do udziału w Nabożeństwie Fatimskim, w sposób szczególny dzieci Komunijne, a rodziców dzieci Komunijnych prosimy o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwu będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Michał Dąbrówka, dyrektor wydziału ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz wykładowca homiletyki
 • niedziela – V niedziela wielkanocna. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 11.00 – w Voss – Msza św. komunijna
  • godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Msza św. prymicyjna

W przyszłą niedzielę (07.05) nowo wyświęcony kapłan, ks. Trym Hellesvig, pochodzący z naszej parafi, odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 11.00 w kościele św. Pawła, a po Mszy Świętej udzieli w kościele błogosławieństwa prymicyjnego .

4. Nabożeństwa majowe

Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji wiąże się ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. Zapraszamy w każdą środę na wspólne nabożeństwo majowe przed Grotą Matki Bożej przy drodze do klasztoru Marias Minde (bez względu na pogodę). Więcej informacji na naszej stronie. Zapraszamy również do wspólnego śpiewu litanii, 15 minut przed każdą Mszą św. niedzielną. Zachęcamy, aby zatroszczyć się o śpiew czy odmawianie Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, chociażby przy okazji modlitwy wieczornej.

5. Zmiana tajemnic różańcowych

Członkom Róż Różańcowych przypominany o zmianie tajemnic różańcowych. Intencje modlitewne zostały wysłane e-mailem oraz są zamieszone na naszej stronie.

6. Podziękowania

Przeżywając Uroczystość I Komunii św. pragniemy wyrazić naszą wdzięczność. Dziękujemy bardzo serdecznie naszym Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości za wszelką pomoc w katechezie. Dziękujemy p. Justynie i p. Aleksandrze również za pomoc w prowadzeniu katechez. Dziękujemy p. Walentynie za piękne i gorliwe prowadzenie scholi i śpiewu podczas Mszy o 16.00 przez cały miniony rok. Bóg zapłać.
Dziękujemy bardzo serdecznie Rodzicom dzieci Komunijnych za złożony dar ołtarza – przepiękną monstrancje do wystawienia Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy również za przepiękne ustrojenie kościoła na I Komunię św.
Wszystkim angażującym się w naszej wspólnocie – Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia który dzisiaj rozpoczelismy. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.


Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577